Będziemy znów dumni z parku?


Dziennik Zachodni z piątku 3 lutego 2017 zamieścił artykuł "Ambitne plany wobec parku" zapytując tłustym drukiem "Będziemy znów dumni z parku?.
Fundacja Kreatywny Śląsk którą niedawno obdarzyłem skrajną nieufnością przygotowała program .
Żeby coś powiedzieć trzeba go najpierw poznać w szczegółach ale rozumiem ,że kort tenisowy, skate park , tor dla rolkarzy i rowerzystów , ścianka linowa i wspinaczkowa oraz tężnia solankowa tak zostaną opracowane żeby przynosiły dochód pozwalający utrzymać obiekty oraz administrację i obsługe owych. Sam optowałem za podzieleniem Parku na strefy więc ten projekt jak gdyby idzie po mojej myśli. Zobaczymy jak będzie z realizacją .tadeusz1954

Park ma niezbywalny atut

Jeśli oczyścić z dziczek obszar w prawo od Pałacu który porastają Dęby i drzewa szlachetne na oko 400 -letnie . Jeśli przyciąć konary które grożą oderwaniem sie to powstanie coś w rodzaju zadaszonego zielenią terenu w którym można sie inhalować naprawdę wonnym powietrzem. Chodze tamtędy w upalne dni i coś niebywałego. W pobliżu jest ciek który można wykorzystać do pluskania sie i rozkładania kocy Gdyby uprzątnąć las do leśniczówki i oczyścić staw z którego wypływa woda przez taki teren trochę do puszczy podobny to sporo alergików i pragnących odtruć się ze smogu przyjeżdżałoby w te okolice. Tylko musiałby się tym zając ktoś kto prowadzi takie interesy bo w to trzeba zainwestować ale potem odzyska się kasę z nadmiarem.

Monika

a ja się pytam...

... gdzie szanowni Państwo narzekający i pytający byli, kiedy było spotkanie dotyczące przyszłości Parku?

promocja spotkania

Pani Moniko, trzeba zapytać wójta albo wasążnika ile osób było na spotkaniu i jak promowali to spotkanie skoro nikt nie wiedział że było

Monika

nie muszę pytać ww panów,

nie muszę pytać ww panów, ponieważ wiem ile było tam osób bo sama na nim byłam :)

co do promocji, informacja była tu:
https://www.facebook.com/875917132424514/photos/a.878431162173111.107374...

i tu:

http://swierklaniec.pl/168-spotkanie-w-sprawie-strategii-rozwoju

nie wiem gdzie jeszcze musiałoby wisieć.

tadeusz1954

Nie wiedziałem o tym zebraniu. Pani Moniko.

Ale ja teraz nie narzekam tylko swoją opinię wyraziłem wobec tego Planu ,że Park musi na siebie zarobić i do tego celu potrzebni są ludzie kompetentni chyba ,że Gmina znajdzie sponsora.
Gdybym był na zebraniu to i tak nie proponowałbym nic innego jak to co wcześniej pisywałem na forum .

Monika

Nie piję panie Tadeuszu

Nie piję panie Tadeuszu bezpośrednio do Pana, bo panu braku zainteresowania Gmina nie śmiem zarzucić.
Piję natomiast do każdego kto będzie chciał psioczyć tutaj na to jak jest źle i bezndziejnie w parku.

Jest źle i kropka. Osiągnęliśmy dno i kurcze musimy teraz WSZYSCY zrobić co w naszej mocy by od tego dna sie odbić! Marudzenie nie pomoże, wieszanie psów na władzę też nie. To co władza zrobiła i jakie podjęła decyzje - zwaryfikują wybory. Teraz nie czas na to

My natomiast musimy sie postarać naprawić to co się da i ile się da. I takie spotkania jak to co było na gminie są tym najlepszym do tego miejscem. A wychodzi na to ze w sumie z wszystkich mieszkańców Gminy tylko garstka chce coś zrobić a reszta to najlepiej siedzieć przed komputerem i narzekać.

Obywatel

Duma z parku

Panie Tadeuszu jak osoby, które doprowadziły do tego że przestaliśmy być dumni z parku mogą doprowadzić do jego rewaloryzacji. Tak tak jakby oddać samochód do naprawy po wypadku, winnemu spowodowania kolizji. Według mnie tylko zmiana władzy w gminie może uratować park, bo celem obecnej jest jego zniszczenie, a artykuły w kupionej prasie i pozorowane działania jak z fundacją, są jedynie zasłoną dymną.

tadeusz1954

Ma Pan rację Panie Obywatelu

http://www.swierklaniec.pl/images/aktualnosci/2017/konsultacje.pdf
Moim zdaniem Gmina która teraz płaci spore pieniądze na utrzymanie parku w jako takim stanie będzie płaciła jeszcze więcej. Nie wystarczy przebudowac czy przekształcić parku. Wybudowane obiekty przeznaczone do celów publicznych trzeba będzie utrzymać. Ścianka wspinaczkowa nie może pozostać sama sobie. Tor dla rolkarzy będzie wymagał odpowiedniej powierzchni . Co innego jak rolkarz wywali się na obecnej ścieżce spacerowej a co innego kiedy wyrżnie na dziurawym torze. . Ktoś musi to dozorować i musi mieć uprawnienia. Sam wywóz śmieci wystartuje kosmicznie. Ludzie chętnie przyjdą za darmo ale za opłatą już mniej chętnie albo wcale. Moim zdaniem tym się muszą zająć ludzie którzy takie biznesy prowadzą z powodzeniem i potrafią ocenić sensowność inwestycji albo powtórzy się historia z Pałacem . Parki w przytoczonych przykładach finansują wielkie miasta dla których są niewielkim obszarem i nie kosztują wiele w porównaniu z budżetem.

Cyl nie ma pomysłu na park - takie są fakty

Jak ktoś już wcześniej napisał, artykuły w dzienniku i gwarku to zasłona dymna przykrywająca nieudolność Cyla. Wystarczy poczytać ten dokument, skopiowali modele zarządzania z prezentacji pani radnej i tyle.

Instytucja kultury proponowana przez Cyla to strzał w kolano

Park to Park

Zostawcie ten park w spokoju , zaden park na swiecie nie przyniosl jeszcze korzysci finansowych, koscie trawe , na wiosne posadzcie kilka kwiatow, Biedra na przeciwko parku zalatwila wszystko wiec nie wysilajcie sie , i nie niszczcie pieniedzy podatnika , ktorym i ja jestem.

tadeusz1954

Albo Park zarobi na siebie albo za parę lat skończy się

No chyba ,że Świerklaniec zostanie Ustawą włączony do Aglomeracji Katowickiej jako dzielnica i to ona weźmie go na utrzymanie. Wówczas park może pozostać Non profit.
Powiem uczciwie ,że to byłoby chyba najlepsze wyjście ale wątpię żeby do tego doszło.