Czy pójdziesz 9 października na wybory?


na pewno tak
72% (13 głosów)
raczej tak
11% (2 głosy)
jeszcze nie wiem
0% (0 głosów)
raczej nie
6% (1 głos)
na pewno nie
11% (2 głosy)
Razem głosów: 18


informator gminny - jestem oburzony

Czytam informator gminny a tam - niby to przypadkiem, przed wyborami - wywiad z Panem Pilotem... Przepraszam bardzo ale czy z naszych podatków powinno się finansować kampanię wyborczą pana z PSLu? Czy po to jest wydawany informator gminny aby pomagać i promować kolegów wójta? Jeżeli tak to ja stanowczo protestuję!
Oburzony mieszkaniec gminy!!!

bez przesady z tymi

bez przesady z tymi podatkami. wcześniej był pan Głogowski, nie tylko w okresie kampanii, teraz jest pan Pilot. obają są więc traktoswani po równo. a to, że akurat oni się pojawili... no cóż, pewnie tylko oni wyrazili zainteresowanie i chęć. ale widocznie każda oznaka zainteresowania gminą świerklaniec ze strony polityków traktowana jest na tym forum jako złodziejstwo i marnotrawienie pieniędzy. najlepiej żeby w tej gminie nic się nie działo - ani orgiestra, ani politycy - wtedy byście nie mieli materiału do marudzenia i psioczenia. i taka niespodzianka - to, że płacicie podatki, nie oznacza, że te pieniądze są wasze. OBOWIĄZKIEM JEST PŁACIĆ PODATKI. ;/

to nie przesada

jeżeli wójt będzie płacił z własnej kieszeni za wydanie informatora gminnego to niech sobie w nim pisze co chce, w poprzednim informatorze głogowski, w tym pilot - nikt inny nie ma szans na pojawienie się w tym informatorze, tylko ludzie którzy popierali flakusa (ci z którymi dzisiaj jeszcze rozmawia) mogą udzielić jakiegoś śmiesznego wywiadu w tym pisemku - zapomniałem dodać o tym przekomicznym wywiadzie z samym wójtem - jedna wielka rozpacz, założyć się mogę, że sam sobie te pytania zadał by samemu sobie na nie odpowiedzieć - do tej gminy wraca PRL!

a co, pan cenula tez popiera

a co, pan cenula tez popiera wójta? bujdy.

cynula to jak horongiewka sie

cynula to jak horongiewka sie buja ale co sie dziwic jak cała rodzinka na gminie pracujie

zbyneknaklo

to

chyba jakaś epidemia! a podobno w kodeksie karnym To jakoś sie nazywa i chyba jest niedopuszczalne ,jak również czerpanie korzyści dla prywatnych interesów z zajmowanego stanowiska,a tu ci taki klops...może P. Sobczak wypowie sie bardziej paragrafami ale i tak to pachnie korupcją/? ??/

msobczak

Jak to nazwac?

Trudno się odnosić do tak ciężkiego zarzutu jak korupcja nie znając szczegółów sprawy. Dla mnie to bardziej wygląda na nepotyzm niż na korupcję. Z tego co widzę to jednak nie jest odosobniony przypadek nepotyzmu w naszej Gminie. Z drugiej strony to w takiej stosunkowo małej społeczności jak nasza przypadki, że członkowie rodziny pracują na administracyjnych posadach w jednostkach gminnych mogą się zdarzyć. Ważne jest to czy te posady stały się ich udziałem za sprawą wysokich kompetencji czy tylko z samych więzi rodzinnych. Ten drugi przypadek jest oczywiście bardzo naganny.

zbyneknaklo

wahałem sie

jak nazwać Te doniesienia ,Rozumiem to tak - np. pan. X zaproponuje ,,kogoś "na dane stanowisko, Ten Tata kogos zaproponuje na dane stanowisko córkę/syna pana.Y i czy to korupcja ? -nie to protekcja ,ALE czy jak tata kogos zaproponuje -kolego mnie to i tamto a tobie damy to i tamto -to już nie jest nawet nepotyzm, tylko korupcja.I jakoś dziwnie zrobiło sie znajomo w w sekretariacie gminy........

msobczak

Jeszcze o korupcji

Korupcji w Polsce jest ciągle jeszcze dość dużo więc pewnie i na naszym podwórku ona występuje. Problem w tym, że niezmiernie trudno jest ją tak na codzień wykryć. Dogadujące się strony takiego korupcyjnego działania nie robią tego w blasku fleszy. Myślę, że jako społeczeństwo jeszcze długo będziemy dochodzili do standartów najlepszych w tej materii w Europie i na świecie.

ten pan słynie z tego, że zmienia poglądy

ten pan słynie z tego, że zmienia poglądy jak rękawiczki, więc kto go tam wie...

zbyneknaklo

facet bredzi

tak My jesteśmy zacofani ? i zaściankowi?więc opowiedz wszystkim jak gmina drgnęła po przednich wyborach -wygranych przez w/w P. Głogowskiego.Wymien jedna sprawę którą P. Pilot zajął sie w naszej gminnie.Ilu ludzi zna go z dnia przed kampania?

pa2

A na kogo głosować?

Chyba na nikogo... pójdę tylko dlatego, żeby później móc narzekać... ;) a tak szczerze, to nie partii, którą chciałbym poprzeć.

na Palikota

bo chce odłączenia państwa od kościoła i likwidacji krusu zamiast podwyższania podatków - chociaż w naszej gminie pewno i tak zwycięży PiS...

msobczak

kandydat

Nie chcę agitować na rzecz poszczególnych kandydatów ale zapoznając się z programami wyborczymi kilku z nich znalazłem również coś co może zainteresować mieszkańców naszej gminy. Materiał znajdziecie Państwo pod linkiem załączonym niżej.
http://www.andrzejpilot.pl/zosta.html

Sebastian Nowak

Borys Budka - kandydat na posła RP

Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Pan Borys Budka.
Jako Radny Gminy Świerklaniec otrzymałem kilka listów z prośbą o poparcie jednej czy drugiej osoby ubiegającej się o mandat posła lub senatora. Żadna z tych osób - mimo, iż była ku temu sposobność - nie raczyła ze mną zamienić chociażby kilku słów na ten temat. Miałem natomiast okazję kilka razy rozmawiać z Panem Borysem (zanim dowiedziałem się, że kandyduje na posła) i gdybym miał za kimś agitować to byłby to właśnie ten człowiek.
Więcej informacji na temat Borysa Budka znajdziecie Państwo tutaj:
http://www.borysbudka.pl/

panie Sobczak mam pytanie do

panie Sobczak mam pytanie do Pana czy ma Pan jakies swoje zdanie albo wszystko co pan pisze, robi jest narzucane panu odgórnie Pan powoli staje sie taką małą marionetką słyszałem że jest Pan inteligentny ale tak sie nie robi jakby Wójt Panu powiedzial wskocz do ognia to co by Pan zrobił?

msobczak

własne zdanie

Często miewam własne zdanie, czasami też daje się przekonać innym do ich poglądów gdyż każdy człowiek ma prawo błądzić, Ja także do tych błądzących się zaliczam. Ma Pan całkowitą rację, że to co robię jest mi narzucane odgórnie. Z najwyższej wysokości... Powtórzę za Andre Gide "Jest dla mnie jasne, że to, co zwiemy pragnieniami, to sznurki, które ma w ręku Bóg, i które wprawiają nas w ruch jak marionetki." Skąd Pana/i przypuszczenie, że miałbym skakać do ognia i to jeszcze za namową Wójta to nie wiem.

dzień dobry Panie Sobczak mam

dzień dobry Panie Sobczak mam pyt czy Pilot albo Głogowski sie dostali czy nie pozdrawiam

msobczak

dzień dobry

Dzień dobry Panu:-) Według tego co podaje prasa to w naszym okręgu PSL nie zdobędzie mandatu a tym samym p. Pilot nie zasiądzie w poselskiej ławie. Inaczej będzie z p. Głogowskim bo PO zdobyła 5 mandatów więc trudno się spodziewać, że ten jeden nie przypadnie p. Głogowskiemu.

to niemożliwe

nie wierzę, że Pan Pilot nie doleci do Warszawy, przecież popierał go sam Kazimierz Flakus - wójt gminy Świerklaniec!!!

może i fajny facet

ale PSL to "najbardziej elastyczna" formacja na scenie politycznej - z każdym się ułoży byle tylko dostać jakąkolwiek tekę ministra - sam Pan Pilot guzik zdziała, będzie kolejnym Głogowskim czyli politykiem 5 szeregu który ma za zadanie przycisnąć odpowiedni knefel kiedy trzeba...

zbyneknaklo

A JA

zapytam co robił P. Pilot przed wyborami? że teraz sie Go agituje? Bo mam chec głośno powiedzieć iż coraz bardziej mnie agitacja denerwuje ,bo doświadczyłem wielkiego zawodu w listopadzie ....

opłata za reklamę

a mnie interesuje ile Panowie Pilot i Głogowski zapłacili za ulokowanie w parku banerów ze swoimi facjatami i hasłami w które sami nie wierzą - człowiek jest najważniejszy i aktywny poseł...

dlaczego

dlaczego nikt nie pociągnie tego tematu ? bo lepiej nie rozmawiać na drażliwe tematy !!!

a co za różnica ile płacą,

a co za różnica ile płacą, póki płacą? sprawa pilota i głogowksiego, gmina zarabia.

nie bagatelizujmy

nie można na wszystko przymykać oczu bo gmina zarabia, bo gor zarabia... niech zarabiają ale niech to się odbywa zgodnie z przepisami i uchwałami rady gminy, jeżeli są jakieś stawki za reklamę ustalone to zarówno koledzy wójta jak i osoby które niekoniecznie mu sprzyjają powinne mieć okazję skorzystać z możliwości zamieszczenia swojej reklamy na tych samych warunkach... a gdyby tak Pan Baron chciał zamieścić jakiś baner w parku - idę o zakład, że nie pozwolono by mu na to!

obecnemu wójtowi może jedynie

obecnemu wójtowi może jedynie pomóc referendum facet sie zatracił totalnie

przykra sprawa

jako osoba która głosowała na obecnego wójta z przykrością przyznaję, że facet okazał się (dla mnie) ogromnym rozczarowaniem, dałem się niestety nabrać tak jak sporo mieszkańców tej gminy... nie bez znaczenia był też fakt, że o to stanowisko ubiegało się tylko 2 kandydatów a w mojej ocenie poprzednik Flakusa był słabym gospodarzem - dzisiaj wypadałoby Pana Barona przeprosić za zły osąd jego osoby i bądź co bądź jego poczynań bo wszystkie tegoroczne inwestycje to realizacja planu poprzedniej ekipy - na przyszłość będę mądrzejszy a to doświadczenie!
Rozczarowany!

Ja się jeszcze wstrzymam z

Ja się jeszcze wstrzymam z oceną. Narazie widzę zastój we wszystkim. Zastanawim się na ile to zasługa poprzedniej władzy, która wpakowała nas w pewne "inwestycje" co dużo kosztują a nic nie wnoszą. Ja jeszcze z 2 lata poczekam z oceną poczynań obecnego wójta. Dr Barona wszyscy naciągali na kasę gdyż nie potrafił powiedzieć NIE. K. Flakus mówi nie, natomiast dopiero pod koniec kadencji będzie wiadomo co z tego wyszło.

msobczak

agitka

Nie chciałem by wątek związany z Panem Pilotem był agitacją wyborczą. Widać znowu się potknąłem. Mam bowiem podobne odczucie zawodu jak szanowny zbyneknaklo. Pamiętam deklaracje składane przez czołowych przedstawicieli Przyjaznego Samorządu (do których zalicza się również p. Pilot), że po wyborach samorządowych będzie żywa współpraca ze Stowarzyszeniem CAL, że razem będziemy próbować rozwiązywać problemy gminy i powiatu, itd... itp. Minęło 11 miesięcy a Przyjazny Samorząd nawet nie dał jednej oznaki zainteresowania taką współpracą. To skąd nagle nabrać zaufania do kolejnych przedwyborczych obietnic tych samych ludzi?

pan Sobczak zmienia poglądy

pan Sobczak zmienia poglądy jak kobieta fatałaszki - raz lubi pana Pilota, raz nie, wystarczy, że na forum pojawi się niepochlebny komentarz.

Pan Sobczak

Pan Sobczak szanowny panie powienien zostać wójtem tej gminy! nie bez powodu jest on często wymieniany jako odpowiedni kandydat na to stanowisko!

msobczak

jeszcze dużo czasu

Do wyborów samorządowych jeszcze 3 lata a to wystarczająco dużo czasu żeby obecny wójt zmienił styl rządzenia i potrafił skupić wokół siebie wiele wartościowych osób, które potrafią pracować pro publico bono. Jest to możliwe chociaż z pewnością taka zmiana - moim zdaniem - nie jest w zgodzie z charakterem naszego wójta. To silnie indywidualistyczna osobowość. Jeśli CAL wystawi w najbliższych wyborach swojego kandydata na wójta to z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością mogę powiedzieć, że nie będę to ja tylko zdecydowanie bardziej odpowiednia osoba. No ale to jeszcze dużo czasu....

zbyneknaklo

bo

bo to tylko P. Sobczak kolejne wybory i kolejne kłamstwa -bo jak nie nazwać tematu z baneru P. Głogowskiego iż jest skutecznym posłem !?wróćmy do tematu p.Pańczyk,i innych honorowych ojców naszej ziemi.Idźmy na wybory, ale kierując sie rozsądkiem ,wybieramy pomiędzy kłamstwami i kłamstewkami -ot nasze wybory