Czy w Świerklańcu należy powołać straż gminną?


Tak
37% (39 głosów)
Nie
55% (58 głosów)
Trudno powiedzieć
8% (8 głosów)
Razem głosów: 105


3 x TAK

Powinni patrolować zalew i karać,
za psy które się kąpią w zalewie,
za grilowanie gdzie popadnie,
za jazde samochodem po koronie bez zezwolenia.
W gminie za rozpalanie ognisk i spalanie
całego "dobytku" z posesji liście śmieci itp...

spalanie smieci

Bardzo wątpie w to ze straż gminna przyczyni się do tego co spalają mieszkańcy w swoich piecach czy kotłach. Myśle że nie ma na to żadnych szans. Co do liści to jeśli gmina zorganizuje sprawny sposób na zbieranie liści to nikt ich nie będzie musiał spalać tym bardziej, że nie jest to żadna przyjemność. Problem jest w tym, że jak zgrabione liście będą leżeć na kupie to przy pierwszym mocniejszym podmuchu wiatru cała robota z grabieniem idzie na marne. Może zamiast powoływać straż gminną wystarczy poprawić organizacje naszego codziennego życia w tej gminie!?!?

r.orzech

3 x NIE

W innych znanych mi gminach wiejskich (wielkopolskie)wszystkie te obowiązki wykonują strażacy z OSP. Przeprowadzają kwartalne kontrole i wystawiają wnioski do POLICJI o mandat w wyniku stwierdzenia naruszenia przepisów p.pożarowych. Nie musi pięciu osiłków ze straży gminnej brać za to samo publicznego grosza. No chyba że władze gminne mają zamiar zakupić fotoradar do podniesienia dochodów budżetowych gminy, wtedy faktycznie straż gminna jest potrzebna.

zdecydowanie NIE

argumentem nr 1 za powołaniem straży gminnej jest bezpieczeństwo mieszkańców gminy więc ludzie wyobrażają sobie, że strażnicy będą ich chronić przed piratami drogowymi, złodziejami, chuliganami itd a smutna prawda jest taka, że strażnicy będą po prostu lepić mandaty bo będą musieli "odpracować" pieniądze jakie gmina wyłoży na utworzenie straży gminnej no i jasna sprawa w kolejnych latach będą musieli na siebie zarobić - myślę, że wójt kręci na siebie bicz a rada gminy jeśli ten pomysł przegłosuje to będzie w podobnym położeniu jak sam pomysłodawca

no nie wiem

czy mieszkańcy naszej pięknej Gminy będą zadowoleni jeśli strażnik przyjdzie i da mandat za parkowanie samochodu przed domem na trawniku bo się okaże że to teren gminy. Myślę że kolejnych wysokich stanowisk i ich zastępców już mamy dość jak na tak małe społeczeństwo.

tak

tak

nie

nie

pomysłodawca powołania straży

pomysłodawca powołania straży gminnej to musi byc skończony idiota