Czy w Gminie Świerklaniec należy ograniczać paliwa stałe do ogrzewania?


Zdecydowanie tak i w szybkim tempie
0% (0 głosów)
Tak ale stopniowo w perspektywie kilkunastu lat
50% (4 głosy)
Gmina nie powinna robić takich ograniczeń na jej terenie
38% (3 głosy)
Nie mam zdania w tej kwestii
13% (1 głos)
Razem głosów: 8


Zdecydowanie tak i w szybkim tempie

Zdecydowanie tak i w szybkim tempie

Temat na czasie

Dziękuję korespondentowi "msobczak" za poruszenie bardzo aktualnej sprawy. Będąc w ostatnią niedzielę w kościele wysłuchałem z zainteresowaniem listu biskupa do wiernych w sprawie ograniczenia spalania śmieci. Może w tej sprawie zabiorą głos również nasze władze samorządowe i zaproponują do konsultacji społecznej odpowiednie rozwiązania.
Obecny Wójt rozpoczynając swoją karierę samorządowca był przed laty inicjatorem ograniczenia niskiej emisji poprzez dopłaty Gminy do wymiany źródeł ciepła na źródła ekologiczne.
Warto dzisiaj zastanowić się nad rozpoczęciem kolejnego etapu ograniczenia niskiej emisji - nie tylko poprzez zakazy administracyjne, ale również poprzez dotowanie wymiany źródeł ciepła. Obecnie miasto Tarnowskie Góry rozpoczęło następny etap dotowania wymiany pieców i montowania solarów. Sądzę, że warto skontaktować się z tamtejszymi władzami i powielić dobre wzorce na naszym terenie lub skorzystać z doświadczeń poprzedniej akcji przeprowadzonej z dobrym skutkiem w gminie Świerklaniec.

r.orzech

nie wylewajmy dziecka z kąpielą!

W tej ustawie "antysmogowej" nie chodzi o zakaz spalania paliw stałych, ale przede wszystkim o sposób ich spalania i przede wszystkim o palenie odpadów!!!!!Zrobiło się chłodniej to po zapadnięciu zmroku znakomita większość właścicieli pieców górnego spalania ładuje do nich wszystko co tylko ulegnie spaleniu!!! I nie zawsze, tak wynika z moich obserwacji podyktowane to jest biedą, wręcz przeciwnie w 60% podyktowane to jest cwaniactwem!!!!Palenie w piecach retortowych i dolnego spalania jak najbardziej, palenie czystym i suchym drewnem , jestem za. Ale nie palenie odpadów z płyt meblarskich czy palenie podkładami kolejowymi!!! Przy dzisiejszej technice bez problemu, nawet bez wchodzenia na teren posesji można ustalić co jest spalane w danym piecu!!!Władza tylko musi mieć taką wolę!!!!!!

r.orzech

Gmina przyjazna środowisku

W październiku Wójt odebrał WYRÓŻNIENIE dla Gminy przyjaznej środowisku.Pierwsze dni z temperaturami poniżej"0" i PM przekroczone nawet o 300%!!!!!Edukacja, apel Kościoła poszły w las, czy nie przyszedł czas na bardziej skuteczne środki perswazji?

msobczak

Środki perswazji

W tej gminie nie do zastosowania.