Dzieci poszkodowane po rozpyleniu gazu w Świerklańcu


Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach udzielili pomocy piątce nastolatków ze Świerklańca poszkodowanym w wyniku rozpylenia gazu pieprzowego. Dzieci trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek 14 marca w Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Źródlanej 3 w Świerklańcu. Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego zostali wezwani do szkoły, na miejscu zostali 5 dzieci w wieku 14 i 15 lat, skarżących się na bóle brzucha i nudności. Jak się okazało, wszyscy ucierpieli w wyniku rozpylenia obok nich gazu pieprzowego.

Ratownicy WPR na miejscu udzielili poszkodowanym niezbędnej pomocy. Następnie dzieci zostały przewiezione na oddział pediatryczny Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego nr 3 w Tarnowskich Górach

Gaz pieprzowy oparty jest na substancji uzyskiwanej z ostrego pieprzu cayenne i innych roślin pieprzowych. W kontakcie z tkanką błon śluzowych powoduje uczucie intensywnego pieczenia, chwilowe oślepienie, ogranicza możliwość złapania oddechu i dezorientuje.

Dodatkowe informacje: Jerzy Wiśniewski, rzecznik Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, tel. 695 910 427.

***
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach jest największą strukturą pogotowia ratunkowego w kraju. Obsługuje blisko 3 mln mieszkańców centralnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach zatrudnia blisko 1600 osób. Dysponuje 72 karetkami funkcjonującymi w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego i kilkunastoma spoza tego systemu. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach i jego kierownictwo jest laureatem wielu branżowych i samorządowych nagród i wyróżnień. Dyrektorem instytucji jest Artur Borowicz.

źródło: Grupa Gumułka Sp. z o.o. (http://www.gumulka.pl)poziom absurdu

Doszliśmy już do takiego poziomu absurdu że paru gówniarzy może terroryzować szkołę nauczycieli a reszta jest bezsilna. Za taką demokracją chyba nie jesteśmy bo to nie granica anarchii lecz super anarchia.

r.orzech

:)

Czy sprawca/cy zostali ustaleni i jakie ponieśli konsekwencje swojego czynu? Z dużym prawdopodobieństwem są to "latorośle" nowobogackich, którym wydaje się że wszystko mogą. Ze wszystko ujdzie im na sucho jak ich rodzicom bo przecież "kasa jest najważniejsza i kto bogatemu zabroni?????????

ok

ok