Jak było (prawie) 4 lata temu


Nieuchronnie zbliża się czas wyborów samorządowych. Już za kilka tygodni wakacje a po wakacjach kampania wyborcza będzie nabierać tempa i 16 listopada czeka nas nowe (?) rozdanie w samorządzie każdego szczebla. Zanim poznamy wszystkich kandydatów na wójta, do rady gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego proponuję przypomnieć sobie jak było 4 lata temu w walce o fotel wójta gminy Świerklaniec. Przypuszczam, że w najbliższych wyborach nie powtórzy się sytuacja, w której wyboru dokonywać będziemy wyłącznie spośród dwójki kandydatów. Jest zatem duże prawdopodobieństwo, że czekać nas będzie druga tura. Ciekawi mnie jak bardzo przez te 4 lata "zużyła" się pozycja urzędującego wójta. A może te 4 lata to okres rozwoju naszej gminy i teraz wójt będzie odcinał kupony od dorobku swojego urzędowania. Od mieszkańców którego sołectwa dostanie największe wsparcie a gdzie przysłowiową rózgę?.
http://1drv.ms/1kMIMkSKto zostanie nowym wójtem?

Obecny wójt M. Cyl doskonale wie, że w tej Gminie wójtem zostaje się tylko na jedną kadencję.

Pytanie kto go poskromi? Jakieś typy?

zaczeło się

gm. Świerklaniec
Nazwa Status Sygnatura
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOMOGAŁA-FLAKUS-GERLICH-ŁĘŻAK-NOWAK-ŻMUDA Zarejestrowany DKT-6043-146/18
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAREK CYL Zarejestrowany DKT-6043-99/18
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOLIDARNA GMINA Zarejestrowany DKT-6043-115/18
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STRAŻACY Zarejestrowany DKT-6043-112/18

Krąży wieść iz SOLIDARNA

Krąży wieść iz SOLIDARNA GMINA podobno wystawia Łukasza Lesika na wójta. Ktoś coś wie w tym temacie?

Lesik nie ma szans nawet jako radny. Szkoda zachodu

To plota

Zarejestrowano kandydatów z 6 komitetów!

Po liczbie komitetow widać złą ocenę obecnej kadencji. Aż 6 komitetów zarejestrtowalo dziś swoich kandydatów. Dla porównania w Radzionkowie 2.

msobczak

komitety wyborcze

Liczba komitetów wyborczych zarejestrowanych w Gminie w wyborach 2018 r. jest dokładnie taka sama jak w wyborach 4 lata temu. Oprócz komitetów zarejestrowanych w Gminnej komisji wyborczej wtedy brały udział jeszcze trzy komitety rejestrowane o jeden szczebel wyżej: Inicjatywa Obywatelska, RAŚ i Przyjazny Samorząd.

Jednak 7 komitetów wystawia radnych

PIS 10
PO 1
Przymierze śląskie 1
Domogała 15
Cyl 15
Strażacy 1
Solidarna 10

ponad 50 kandydatów w tym małżeństwo i rodzeństwo z jednego komitetu

bow

A gdzie komitet Cyla - UCZCIWOŚĆ I KOMPETENCJE, skończyły się po 4 latach?

Uczciwosc i kompetencje

Uczciwosc i kompetencje poszły do innego komitetu. U ciyla została "orlica" z Orzecha i błączący we mgle z Nakła.

Uczciwosc i kompetencje

Uczciwosc i kompetencje poszły do innego komitetu. U ciyla została "orlica" z Orzecha i błączący we mgle z Nakła.

Szanowny Panie wójcie gdzie:

Szanowny Panie wójcie gdzie: plan zagospodarowania , gdzie kanalizacja która miała się zakończyć w tej kadencji, gdzie są pieniądze z wynajmu pałacu kawalera,można było by tak co najmniej całą stronę napisać . Jedyny plan zagospodarowania jaki pan zrobił to jak i gdzie wsadzić swoje kolestwo ,z kanalizacją ma pan wspólnego tyle co pan w ubikacji siedzi . Uczciwość i kompetencje śmiechu warte .

4 lata

4 lata "władztwa" Cyla w Świerklańcu to: "afera rozporkowa", ośmieszenie radnych w sprawie odwołania z funkcji wiceprzewodniczącej Domagały, przeludnienie w urzędzie - "kompetentnych", pałac kawalera w ruinie, brak kanalizacji, planu zagospodarowania, rozkopana szkoła w Chechle, coś jeszcze?
Takiego wójta jeszcze ta gmina nie miała!

Urząd pęka w szwach

A Gmina pęka w szwach od "swoich" ziomków - zatrudnionych za uczciwość i kompetencje.

O i to są dobre pytania. Jako

O i to są dobre pytania. Jako gmina jesteśmy zieloną wyspą jeśli chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego wszystkie gminy wokół już mają a my nie. Dlaczego nie mamy ,bo jak ktoś słusznie już zauważył mamy bardzo kompetentnego wójta

Mamy za to podwyżkę cen

Mamy za to podwyżkę cen śmieci, przeludnienie w urzędzie i niszczenie zabytków przez eksperymenty edukacyjne.

kto?

A kto w tym komitecie Cyla? Potencjalni pracownicy gminy po wyborach?

Cyl sobie nie radzi. Takie są

Cyl sobie nie radzi. Takie są fakty. Moim zdaniem wynika to z braku doświadczenia i "obicia" w samorządzie. Chciał coś robić ale mu nie wyszło. A ludzi wkurzył tym zdjęciem w pałacu kawalera i wyskakiwaniem z lodówki. Nie przedłużanie mu tej gehenny.

Już wiem, że na obecnego Wójta nie warto głosować

Wczorajsze zebranie wiejskie w Świerklańcu pokazało wyraźnie mocne i słabe strony obecnej władzy. Są radni, którzy troszczą się o sprawy gminy ( brawo Panie Wajs !). Niestety do osób na których nie warto głosować należy obecny Wójt. Na tym stanowisku widział bym Panią Domagała-osoba bardzo kompetentna. Jestem ciekawy tych kandydatów, którzy po obecnym Wójcie i bałaganie po nim odważą się chcieć być wójtami w następnej kadencji.

W Orzechu na spotkaniu

W Orzechu na spotkaniu wiejskim też ludzie mówili że tylko ta radna że Swierklanca dba o majątek gminy. A of Cała tylko buta i zarozumialosc.

NIeporadni

A kto sobie radził Kazimierz Flakus czy Adam Baron ?

???

Po Baronie Flakus coś dobrego odziedziczył, po Flakusie Cyl dużo otrzymał a po Cylu tylko płacz i nędza.

kluchy

Żeby kandydować na wójta trzeba mieć jaja, jakieś własne zdanie! A nie takie ciepłe kluchy, które słuchają się tylko "doświadczonych" doradców.

Racja Cyl jednej samodzielnej decyzji podjąć nie umie

Racja Cyl jednej samodzielnej decyzji podjąć nie umie.
Zatrudnia doradców typu Ludyga co inwentarza w zoo nie potrafił zliczyć albo Długajczyka z Inicjatywy Obywatelskiej, którego podobno nikt w urzędzie nie widział.
Żeby wykopać firmę z Chechła Cyl potrzebował 2 miesięcy!!
Czas na prawdziwe jaja a nie obecne kluchy.

Uczepili się Ludygi ,Bogu

Uczepili się /USUNIETE/ ,Bogu ducha winnego siedzi sobie borok za biurkiem dłubie w nosie nic nie robi i co dobrze się żyje. A właśnie jeśli przy likwidacji goru było tyle błędów to za co dostał tyle kasy? Co to Cyl swoim rozdaje na lewo i prawo?
Panie Cyl jak to jest że swoim poplecznikom rozdaje PAN kwity na lewo i prawo a mieszkańcy muszą się kłócić o swoje ,mam na myśli już słynną na całą gminę sprawę młodego /USUNIETE/ zresztą nie tylko jego.
Sprawa dróg gminnych . Beznadzieja ulica młyńska jak by mogła sama by napisała wniosek o wymianę . Może by pan zrobił jakiś pokazowy dywanik przed wyborczy tylko już nie dla swojej teściowej a dla mieszkańców . Pozdrawiam mieszkaniec gminy .

Dzierżonia Nakło

Ulica Dzierżona w Nakle zrobiona po wyborach dla teściowej i tego z "afery rozporkowej" wygląda jak przed wyborami.

Gal anonim

Ciekaw jestem czy podpisałbyś się pod tym wpisem imieniem i nazwiskiem?? Gal anonim, typowy internetowy cwaniak, który po pozbyciu się własnej tożsamości jest wszechmogący i wszechwiedzący. A tak naprawdę frustrat bez godności i honoru. To miejsce umarło bo mieszkańcy nie kupują tej formy dyskusji. Pozdrawiam. Mieszkaniec ul. Dzierżonia.

prawda

Prawda boli...

Bez honoru i godności a przy

Bez honoru i godności a przy okazji wizerunku jest obecny wójt

Czego boi się obecna władza

Czego boi się obecna władza że cezura została wprowadzona , czyżby prawda była dla pana wójta kłopotem?

Cyl

Cyl nie ma czasu. Biega przed wyborami po proboszczach.

Ktoś coś obstawia ?

Ktoś coś obstawia ?

liczy się jeden cel

Co można zrobić dla władzy i pieniędzy. Najpierw plujemy na siebie, a później działamy pod wspólnym szyldem. Obłuda i zakłamanie w najczystszej postaci. Mam nadzieję, że wyborcy są myślący i orientują się w temacie....

Głos przeciw jednemu celowi.

Cieszę się że jest tyle komitetów, będzie na kogo oddać głos. ja głosuje przeciw obecnie rządzącemu, który zachowuje się jakby ta gmina była jego wlasnoscia i przez 4 lata nie umiał powiedziec dzien dobry swoim pracodawcom. A to mnie wkurza.

msobczak

jak będzie?

Ciekawe czy w tej kampanii wyborczej wyborcy mogą liczyć na debatę przedwyborczą kandydatów na wójta bez względu na to ilu ich będzie. Komitet wyborczy obecnego wójta bardzo za takim pomysłem obstawał. Dla przypomnienia fragment dyskusji z tamtego okresu.

https://1drv.ms/u/s!AidNC5NYsYsGgcgDvnQiZqXuZjHF0w

no to ruszyła negatywna kampania - wstyd

nie wstyd wam, atakować inne komitety?
Gmina tego nie kupuje i będzie piętnować.

Kobieta!

Pamiętacie jak radna posprzątała wójta i wasaznika jak ją odwoływali? Po prezentacji czekałem kto pampersy przyniesie. Przecież poświadczenie nieprawdy chyba jest karalne?

Pan Tadeusz...

... i Kaczyński w spódnicy ze Świerklańca.

Lol

Lepsze to niż gminne słoneczko, celebryta fb, gwarka i tej gazetki gminnej. Jedno jest pewne, jedyne co wyszło obecnemu wójtowi to SWEET FOCIE!

jak ten czas leci .....

Szanowni Państwo .....
Czy w obecnej edycji również będzie można przeczytać o wielkich planach kandydatów na Radnych, o zmianie sposobu i częstotliwości komunikacji z mieszkańcami?????

Do dzieła Drodzy kandydaci - my wyborcy jesteśmy głodni kiełbasy a internet niestety pamięta Wasze deklaracje i obietnice.....

r_jakoktochce

:P

Poczekaj, skończą się wakacje to zobaczysz wysyp pomysłow... autorskich bądź zasłyszanych u innych... ;)