Jeszcze ludzie czy już tylko zwyrodnialcy? O tym, że przypadki dręczenia zwierząt bywają nieodległe


Dzień dobry.

Przedwczoraj na naszym lokalnym poletku gruchnęła elektryzująca wiadomość o tym, jakiego bestialstwa dopuścił się jeden z mieszkańców Świerklańca, posiadający dorosłego owczarka niemieckiego. Otóż zaniedbany, ledwo żywy pies dogorywał na posesji, dosłownie zjadany przez insekty. Bez kozery można powiedzieć, że temu psu w takim stanie pozostało maksymalnie kilka dni życia.

Szczęśliwie 1 lipca wójt w asyście policji odbił tego psa. Aktualnie jest leczony w jednej z chorzowskich lecznic. Nic mu już nie grozi, po wyleczeniu pies trafi do adopcji, gdzie, miejmy nadzieje, godnie spędzi jesień swojego życia.

Pewnie niektórzy będą insynuować, że piszę to, by wybielić wójta w kontekście ostatnich wydarzeń, rzucających złe światło na jego urzędowanie, ale prawda jest taka, że chcę po prostu się tym z Państwem podzielić. I poprosić, by na takie przypadki reagować. Bowiem nie jest tak, że tacy ludzie występują tylko w telewizyjnych programach typu "Interwencja". Oni są wśród nas. I będą, dopóki takie zachowania nie zostaną wytępione.

Wójtowi dziękuję za "ludzką" postawę!

Tutaj dowód na to, jak bardzo zaniedbany był ten pies: https://www.facebook.com/azyldlazwierzat/photos/pcb.1377222108971082/137...Michał

"Aktualności" TVP Katowice o sprawie

W kurwizji Katowice ukazał się materiał w tej sprawie: http://katowice.tvp.pl/29814679/sad-wydal-wyrok-za-znecanie-sie-nad-psem

Wychodzi z tego, że z właściciela Bariego jest niezły idiota. Wyrok który zapadł w tej sprawie w trybie nakazowym skazywał go na karę grzywny, jednak odwołał się i pójdzie siedzieć... Szkoda, że nie ma emotikonek na tym forum, bo pasowałoby coś w stylu ":crazy:".

Michał

Zapadł wyrok

Właściciel psa został skazany na 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Przypuszczam jednak, że wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Całość sprawy jest opisana w dzisiejszym Gwarku.

https://gwarek.com.pl/gwarek/artykul/za-zncanie-si-nad-psem-pojdzie-do-w...

Monika

fajnie by było, jakby teraz

fajnie by było, jakby teraz sie schronisko rozliczyło z kasy którą dostało od ludzi na leczenie Bariego

msobczak

absmak

Ciekawe czy Pani przekazała na to schronisko chociaż 1 zł żeby domagać się takiego rozliczenia?

Monika

Tak panie Sobczak i to nie

Tak panie Sobczak i to nie jedną. Co więcej, na tego pieska co z artykułu również, chociaż juz wtedy krążyły o Stowarzyszeniu różne informacje od darczyńców na co Pani Prezes wydatkuje pieniądze.

No ale my się tego nie dowiemy zapewne nigdy. A szum medialny na biednym Barim jest i to się liczy najbardziej.

msobczak

zwyrodnialec

Powinien dostać przynajmniej 3 lata. Mam nadzieję, że wyrok będzie prawomocny a zwyrodnialec pójdzie siedzieć!

Michał

Bari nie żyje

Niestety podczas rekonwalescencji Bariego u nowych właścicieli pojawiły się poważne komplikacje, przez które trzeba go było uśpić.

wstyd!

Wstyd dla ludzi i wstyd troche dla swierklanca. Co on zrobił temu człowiekowi?

szkoda zwierzaka

Szkoda zwierzaka:(

mini zoo

Jk w swierklancu w mini zoo zwierzęta sir nic nie działo to byla afera , a teraz spokój i cisza.

?

Czy Ci ludzie poniosą jakas odpowiedzialność?

tadeusz1954

Szkoda psa a ciekawe co z tym drugim

W takim ciężkim stanie może lepiej było zostawić go do wyleczenia , ale chociaż kilka dni miał opiekę ludzką a nie takiego h.ja. Ciekawe co z tym drugim psem bo go tam nie ma .

Michał

Wziąłbym go, bo dziś po

Wziąłbym go, bo dziś po długiej chorobie odszedł jeden z moich piesków...

I niech mi ktoś powie

I niech mi ktoś powie, że pies nie jest członkiem rodziny.
Ten kto nie miał nigdy psa jedynie nie zrozumie bólu po stracie czworonożnego merdającego przyjaciela. Panie Michale to piękne z Pana strony, że byłby Pan gotowy podjąć się opieki nad drugim pieskiem i zapewnienia mu dobrych domowych warunków, lepszych niż u Pana Zdunka.

Straszne

Przeżyłem stratę psa w dzieciństwie. Nie chce juz więcej psa.

tadeusz1954

Niech Pan wejdzie na stronę Michała Zdunka na FB

Może Zdunek Panu odpowie na propozycję . On złożył odwołanie , ale prędzej czy później dojdzie do rozprawy i będzie musiał powiedzieć co z tym psem zrobił . Wprawdzie może twierdzić ,że mu uciekł albo coś w tym stylu ale wtedy za Bariego Sąd dowali mu ile ma w widełkach bo nikt nie lubi kiedy robi się z niego wała . A gdyby dał psa Panu to wtedy powiadomiłby Sąd i umorzyliby sprawę.

tadeusz1954

tego psa tam nie ma . wie ktoś coś

Tego drugiego psa tam nie ma . Wie ktoś coś na ten temat?.

Michał

Nikt nic nie wie...

Ktoś ze schroniska napisał, że nie wiadomo co się z nim stało. Hehe, pan Zdunek chyba się pogrąża...

Monika

z jakiej ulicy?

Wiadomo z jakiej ulicy uratowano pieska? Podobno tam nikt nie mieszkał, tylko "doglądali" sąsiędzi tego pieska?

Nic nie wiadomo - ukrywają

Nic nie wiadomo - ukrywają informacje. Ale prędzej czy później wyjdzie na jaw.

Monika

teraz to się ukrywają. A

teraz to się ukrywają. A zwyrodnialec "nie widział nic złego w swoim postępowaniu". Skoro nie widzi, to czego się ukrywa?

boi się, że ludzie zrobią mu

boi się, że ludzie zrobią mu to samo.
jak można krzywdzić bezbronne zwierzęta i traktować je w ten bestialski sposób

Super usłyszeć że Wójt nie

Super usłyszeć że Wójt nie jest obojętny na krzywdę zwierząt, które same nie potrafią się bronić przed takimi ludźmi jak mieszkaniec naszej gminy.

P.S.
Próba ocieplenia wizerunku i postawy Wójta zaliczona pozytywnie.

tadeusz1954

Z Tarnogórskiej

Ten pierdoła bierze chyba psy ze schroniska żeby mu pilnowały tego placu tych kilku kostek budy i tych dwóch rupieci co je tam trzyma. Ciekawe kto mu te wraki podpieprzy?. Jak zagłodzi jednego to pewnie zapieprza po drugiego psa . Tam jest drugi pies, Owczarek Niemiecki długowłosy podpalany na brązowo ,ale widać ,że jedzenie go nie rozpieszcza i jest wyraźnie wystraszony co u psa oznacza ,że znalazł się w nieznanym miejscu i sytuacji. No nie wierzę ,że ta kaleka sama wychowała tego psa skoro jest za głupi żeby utrzymać jednego zwierzaka Sprawdzcie czy komuś nie zginął taki pies.

Monika

Panie Tadeuszu to tego

Panie Tadeuszu to tego drugiego psiaka nie zabrali? Podobno mieli zając się oboma plus kotem?

Michał

Mieli wziąć, a widać jeszcze nie wzięli

Tego jednego wzięli interwencyjnie, bo był w stanie takim, jakim był. Reszcie utrata życia nie groziła, więc miały być wzięte później - ale już 10 dni po tej interwencji, trochę opieszale to idzie...

tadeusz1954

fotka z faceboczka

Monika

na fejsbukowej stronie AZYLU

uaktywnił się niajaki Michał Zdunek, który twierdził że pies miał się jak w niebie: dziennie dokarmiany i pojony a służby, wójt i ludzie zrobili nagonkę:

https://www.facebook.com/azyldlazwierzat/posts/1380918825268077?comment_...

A Radny z Nakła Damski Bokser zniknął? Przeprosił?

Czyżby po kompromitującym wniosku o odwołanie Pani Izabeli zapadł się pod ziemię?

Pani Izabelo, czy Radny Wasążnik już Panią przeprosił za swoją nieudolność/niekompetencję?

Taki dwa miesiące temu był waleczny...jestem Nakła i wstyd mi za to co zrobił.

tour de pologne

jak ktos otworzy watek o wyscigu "tour de pologne" to pewno znowu uslyszymy o damskim bokserze i czy juz przeprosil ? i dlaczego wyscig ominal Nakło ? no wiadomo z powodu radnego, ... na szczescie ludzi w Nakle jest prawie 4 tys. i nie wszystkim jest wstyd, ... no chyba, ze za te monotematyczne wpisy, ktorych powodem byc moze są jakies zaburzenia neurotransmisji ? a moze to juz kampania wyborcza wystartowala razem z "tour de pologne" ?

tadeusz1954

Ten drugi zapewne ma takie samo niebo

Kupiłem dzisiaj talerzyk turystyczny i puszkę karmy . Myślałem ,że zje talerzyk razem z karmą.

Monika

W takim razie ja już wysyłam

W takim razie ja już wysyłam zapytanie do P. Wójta.

Michał

Ja zaś zapytałem pod postem,

Ja zaś zapytałem pod postem, gdzie pokazano zdjęcia z rekonwalescencji Bariego, kiedy reszta zwierząt zostanie odebrana. Niestety jeszcze mi nie odpowiedziano.

A co do pana Zdunka, wejście przez niego w to gniazdo os, z takimi komentarzami, skomentuję cytatem z Alberta Einsteina: tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.

Przejadę się dzisiaj zobaczyć, jak to tam wygląda, a jak ten pies tam dalej jest, to uszczknę trochę z frykasów dla moich i mu dam.

Monika

pan Wójt odpowiedział na mojego meila:

"(...)
Kiedy zostaną spełnione wymogi co do poinformowania stron i możliwości odwołania się od decyzji, poinformujemy Cichy Kąt i zwierzęta zostaną odebrane i przekazane do azylu.
Mam nadzieję, że uda się to zrobić jeszcze w tym tygodniu."

Stanowisko Cichego Kąta jest podobne (cytat z Facebooka):
"Azyl dla zwierząt "Cichy Kąt" Na razie decyzją administracyjną Gmina odebrała resztę Zwierząt z tej posesji. Jeżeli właściciel się nie odwoła pies i dwa koty również zamieszkają u nas."

Natomiast co do młodego Zdunka, no cóż, głupota naprawdę jest niemierzalna. Młody utrzymuje że nie jest właścicielem, tylko doglądał psy i je dokarmiał, że nie miały się źle itp. A na tej posesji stoi samochód identyczny z tym co Młody Zdunek ma wrzucony w ogólnodostępnej galerii na facebooku. Brawo on.

[IMG]http://i67.tinypic.com/2eeg4d2.jpg[/IMG]

Cóż, internet pamięta...

Michał

Fama zwyrola zatacza coraz szersze kręgi

Z dzisiejszego dodatku katowickiego do Gazety Wyborczej:

"Muchy zjadały psa żywcem. "Pies kiedyś musi zdechnąć"
mk
09.07.2016 13:22

Schronisko "Cichy Kąt" odebrało w zeszłym tygodniu psa w agonalnym stanie. Właściciel nie widział w swoim zachowaniu niczego złego.

Do interwencji doszło w zeszłym tygodniu na podwórku jednego z domów w Świerklańcu. - Zadzwonił do nas wójt z prośbą o natychmiastowy przyjazd. Na jednej z posesji miały znajdować się dwa skrajnie wyczerpane psy. To, co zobaczyliśmy na miejscu rzeczywiście było straszne - mówi Anna Walczakowska z azylu "Cichy Kąt".

Jedno z zwierząt leżało już w stanie agonalnym. Muchy zjadały go żywcem. - Weterynarz powiedział, że żeby larwy much rozwinęły się do tego stopnia, pies musiał tak leżeć już pięć-siedem dni. W asyście policji i wójta natychmiast odebraliśmy go właścicielowi - dodaje kobieta.

Na podwórzu został jeszcze jeden pies i koty. Były w przyzwoitym stanie, jednak i one niebawem zostaną odebrane.

"Pies kiedyś musi zdechnąć"

Właściciel nie widział w swoim zachowaniu niczego nagannego. - Mówił, że pies jest już stary i kiedyś musi zdechnąć. Twierdził nawet, że ma przyjechać jakiś weterynarz i uśpić zwierzę - dodaje kobieta.

Jak się okazało, posesja na której przebywał Bari (bo tak nazywa się pies), jest opuszczona. Sąsiedzi dokarmiali zwierzęta i dolewali im wody. Właściciel rzadko pojawiał się na miejscu.

Bari od tygodnia walczy o życie w jednej z chorzowskich lecznic. To starsze zwierzę, ale ma szansę na wyleczenie. - Wciąż nie potrafi jeszcze wstać o własnych siłach, ale nerki wznowiły pracę, cofnął się też niedowład przedniej łapy. Poprawiły się wyniki wątroby. Wszystko jest na dobrej drodze - mówi Anna Walczakowska.

Teraz schronisko zbiera pieniądze na leczenie Bariego. Darowizny można wpłacać na konto SPBZ CICHY KĄT w PKO BP 73 1020 2368 0000 2402 0161 3033 z dopiskiem: Bari."

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,20375170,muchy-zjadaly-psa-...

tadeusz1954

Panie Marku . Szacun to za mało.

Panie Marku BRAWO.

Monika

....brak mi słów! naprawdę!

....brak mi słów! naprawdę! Czy któś wie z jakiej ulicy zabrano pieska?

Narazie nie wiadomo kto był

Narazie nie wiadomo kto był właścicielem psa, jednak po determinacji ludzi można sądzić, ze już na dniach wypłyną jego dane personalne

Monika

Mam taką nadzieję

że sie dowiemy kto to taki i zwyrodnialec dostanie to na co zasługuje.