kłopoty z pisownią


Tablica informacyjna, którą Urząd Gminy zainstalował przy przebudowywanym skwerze w Świerklańcu ma wyjaśniać mieszkańcom co w tym miejscu powstaje i za ile. Niestety tablica zawiera błąd w pisowni co chyba nie jest najlepszym świadectwem dla tych, którzy ją tam umieścili.tadeusz1954

Dzisiaj bawili się tam chłopcy

Wracam ja sobie dzisiaj do domu , spacerkiem i widzę trójkę rozbawionych chłopców lat na oko 9 nad ruczajem obok koła a opodal na chodniku dwójkę dorosłych z rozdziawionymi paszczami obserwujących z niedowierzaniem wyczyny bajtli.
Bajtle testowali wyporność kory co to ochrania róże i pnie platanów przed przypadkowym zielskiem.
Układali korę na łopatkach koła lub puszczali na wodę i konkurs polegał na tym czyja kora pływa najlepiej i najszybciej . Wydajność z jaką przetwarzali korę na obiekty pływające wzbudziła mój niekłamany podziw.
Jakąś zabawę jednak dzieci z tego skwerku będą miały ,zwłaszcza jak opowiedzą o swojej zabawie w szkole.

tadeusz1954

Początki nie są łatwe.

1/ Widziałem faceta nad ruczajem który kukał czy są w nim rybki, widocznie wynik był negatywny bo nikogo z wędką tam nie zobaczyłem.
2/ Raz widziałem kobietę idącą ku mostkowi która zmieniła zdanie i poszła dookoła czyżby konstrukcja wydała jej się zbyt filigranowa?.
3/ Już trzy razy widziałem tam facetów pracujących opodal koła i w piątek kobietę która pilnie pracowała przy pieleniu zieleni, a przy starym skwerku nie trzeba było.
4/ ani razu nie widziałem żeby tam ktoś odpoczywał .
Przed nami nowy rok szkolny to pewnie młodzież do tej pory okupująca murek teraz obejmie w posiadanie skwerek.

tadeusz1954

czytają to forum w Urzędzie Gminy

zmienili "zielenom" na zielenią

pewnie, że czytają

niektóre wypowiedzi właśnie o tym świadczą

msobczak

na tym to właśnie polega

O to właśnie chodzi, żeby władza potrafiła dostrzec własne błędy i reagowała na zgłaszane przez społeczeństwo uwagi. Nie robi błędów tylko ten co nic nie robi ale największą sztuką jest umieć przyznać się do błędu a jeśli trzeba to nawet za niego przeprosić.

tadeusz1954

intryguje mnie dalszy plan wizualizacji

Pisałem poprzednio ,że brakuje mi tu jakiegoś domu weselnego czy innego Mc'Donaldsa a przecież mogłem spojrzeć uważniej na wizualizacje.
Tablica przedstawia widok ukończonego skweru od ulicy Głównej w kierunku Tarnogórskiej. Na razie mieszkają tam ludzie , stoją domy a część działki nie podlegająca pracom jest dosyć spora.
Wizualizacja przedstawia tenże teren jednoznacznie . Po obecnie stojących zabudowaniach ślad nie pozostał zatem wygląda to na jakby pierwszy niewielki etap większego zamierzenia ,coś jakby przedsionek do dwóch hoteli a w każdym razie dwóch wielopiętrowych budynków /o ile dobrze czytam te dwa sześciany w tle/ . Pocieszającym jest brak widoku samej Tarnogórskiej i pojazdów na niej dlatego wygląda to na fantazje projektanta który nie był na miejscu które przetwarza, coś jak firma ze Szczecina co katowicki Rynek projektowała i wykombinowała podniesienie poziomu Rawy o trzy metry do góry.

Panu Tadeuszowi gratulujemy

Panu Tadeuszowi gratulujemy bujnej wyobraźni

tadeusz1954

no co Ty przecież to żarty!

Bujną wyobraźnię to miał ten gościu który sporządzał te wizualizacje bo ja to bym chociaż starał się umieścić te skwerek w realnym krajobrazie.

wysłać do teleexpressu

wysłać do teleexpressu - darmowa reklama dla Świerklańca będzie

tadeusz1954

to tylko niedopatrzenie

Mogło być tak:
Realisacia zatania pot naswom:
Pżebódofa ólic: Głufnej, Stafowei, Młyńskiej i Gurnej
etap I bódofa parkinku pży ól. Głufnej
wras z zagospodarofaniem zieleniom niskom i wysokom

Infestor: Kmina Śfierklaniec.
Zadanie obeimuie:
-bódofe parkinku pży ól. Głufnej o powieżhni 172 metry
-nasacenie 30 platanuf
-nasacenie ok. 120 kszakuw rusz
Ponatto zostanie wypudofany otfarty ściek wotny . Itd . itp .
Zatem nie jest tak najgorzej

belfer

Sądzę, że ten drobny błąd w

Sądzę, że ten drobny błąd w pisowni napisu na tablicy ogłoszeniowej, informującej o tak ważnej dla Urzędu Gminy inwestycji, jest niczym w porównaniu do kwiecistej polszczyzny używanej w uchwałach Rady Gminy. Zwłaszcza w tzw. strategiach rozwoju gminy.

to nie pierwsza tego typu wpadka

to nie pierwsza tego typu wpadka, proszę udać się pod budynek Urzędu Gminy i przyjrzeć się tablicy upamiętniającej ofiary faszyzmu, konkretnie spojrzeć na listę osób pochodzących z Orzecha, dwie osoby z najwyższego stopnia pokrewieństwa, jedna widnieje pod nazwiskiem Sobolak druga natomiast jako Sobalak, wniosek z tego taki, że w Urzędzie Gminy pracują niechluje, takie gafy można strzelać robiąc szybkie notatki na kawałku papieru który wyjąduje w koszu na śmieci, nie powinno mieć to w żadnym przypadku miejsca jeżeli tablica, szyld itd. itp. pojawia się w miejscu publicznym

msobczak

żenada

Jeśli faktycznie na tablicy pamiątkowej jest błąd w nazwisku ofiary, którą tablica miała upamiętniać to jest wyrazem ogromnej arogancji, że nie zostało to do tej pory poprawione.

msobczak

małe jest piękne?

Zgadzam się, że błąd jest drobny ale bardzo spektakularny ponieważ tablica w górnej części (niewidocznej na zdjęciu) opatrzona jest symbolami Unii Europejskiej a to - jak mi się wydaje - powinno powodować zdwojoną uwagę osób odpowiedzialnych za treść tablicy.

to trzeba być na prawdę

to trzeba być na prawdę analfabetOM

mogło być gorzej

mogło być gorzej - mogli napisać zieleniom niskom i wysokom