Kto zostanie Wójtem gm. Świerklaniec następnej kadencji?


M. J. Cyl
0% (0 głosów)
I. M. Domogała
100% (6 głosów)
K. J. Podzimski
0% (0 głosów)
H. J. Baron
0% (0 głosów)
Razem głosów: 6


Na kogo głosuję

Zapoznałem się z niektórymi materiałami wyborczymi kandydatów na wójta.

Obecny wójt Pan Cyl przedstawił listę wykonanych prac w ciągu minionej kadencji sugerując dużą własną zasługę w ich realizacji. Myślę, że jego poprzednik Pan Flakus mógłby nas zanudzić podobną lub większą listą, ale na szczęście swego czasu tego nie zrobił. Brak jest tym razem w materiałach Pana Cyla wyrazistego przekazu z poprzednich wyborów jakim było hasło „Uczciwość i kompetencja” - które to hasło przestało być wiarygodne już na początku minionej kadencji. Ulotka Pana Cyla nakierowana jest na jego osobę jako autora sukcesów, skrzętnie pomijając wielkie porażki.

Skromna ulotka Pana Barona pokazuje błędy poprzedniego wójta. Widać że Pan Baron wie, jak takich błędów unikać, bo ma już za sobą bogate doświadczenie zawodowe i chciałby rzetelnie i skromnie sprawować funkcję wójta.

Materiał wyborczy Pana Podzimskiego nie dotarł jeszcze do mnie ( a szkoda, bo chętnie bym się dowiedział co PIS ma do zaoferowania naszej gminie) lecz wydaje się , że ten Pan wyraźnie nie angażuje się w kampanię wyborczą, polegając na poparciu społecznym dla PIS.

Z gazetki wyborczej Pani Domogała wyraźnie widać, że obok bogatego doświadczenia zawodowego ma ona również wizję gminy Świerklaniec, jako miejsca dla dobrego życia jej mieszkańców. Pani ta dostrzega duży potencjał rekreacyjny terenu gminy i na nim chce zapewne budować jej dalszy rozwój. Jej dotychczasowa działalność pokazuje, że będzie umiała pozyskać duże pieniądze unijne dla gminy.

Osobiście uważam, że warto postawić na najbliższe lata na Panią Domogała i oddam na nią swój głos.

Z komitetów wyborczych startujących do Rady Gminy zwróciła moją uwagę ulotka Komitetu Solidarna Gmina, jako grupy młodych osób nie związanych całkowicie z dotychczasową władzą.

pojęcie o kandydatach

"Z komitetów wyborczych startujących do Rady Gminy zwróciła moją uwagę ulotka Komitetu Solidarna Gmina, jako grupy młodych osób nie związanych całkowicie z dotychczasową władzą" ale się uśmiałem.....Anonimie widzę że masz wielkie pojęcie o kandydatach z tego ugrupowania....
Ocena kandydatów tendencyjna, więc lepiej nie komentować...ale jeśli wizja najlepiej oceniana jest wizją która już na początku ogólnikową utopią niedopasowaną do realiów i wielkości gminy to o czym tu mówić

vilev

Marek wygra

Już podobno mu gratulują .
Ale akcja na ulotkach już pisze "Dziękuję"

Cyl zrobił imprezę dla pracowników Urzędu?

Czy to prawda że pracownicy Urzędu mieli imprezę "pożegnalną"? Gdzie ona się odbyła i kto ją finansował?

Dominik

Impreza Marka Cyla?

Szanowny Anonimie,
Jeśli masz więcej informacji to podziel się ze wszystkimi o co dokładnie chodzi.

Nie sądzę żeby Pan Marek Cyl był na tyle lekkomyślny i organizował przyjęcia w czasie trwania kampanii wyborczej dla pracowników Gminy. Chodzi o kwestie finansowe kampanii i prawne.

Pozdrawiam
Dominik

Ja byłem na tej mszy modlielm się żeby nie wyszły machloje amen.

Byłem poklepalismy się po plecach, rachunek sumienia i portfela wyszło na plus ➕

Po ile mieli się składać pracownicy Urzędu Gminy?

Czy ktoś wie?

Ta ankieta jest rzeczywiście

Ta ankieta jest rzeczywiście reprezentatywna.

Ludzie mają swój rozum

Wszystko na to wskazuje że będziemy mieli normalną Panią Wojt, a nie osobę ktora nadaje sie na celebryte a nie na gospodarza.