Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo


W dniach 29 – 30.03.2014 w Luboniu k/Poznania rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek. Do zawodów zgłoszonych zostało 181 dziewcząt i 330 chłopców. Klub UKS Judo "Ahinsa" reprezentowało dwoje zawodników zdobywając złoty i srebrny medal.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Młodzików 2014 zdobył Jakub Binek wygrywając w najliczniej obsadzonej (46 zawodników) kategorii do 46 kg.

Kuba wszystkie walki do finału wygrał przed upływem regulaminowego czasu przez ippon. Pokonał kolejno Emila Cweka z Juwenii Wrocław, Michała Włodarczyka z Samuraja Koszalin, Mateusza Pławeckiego z MOSiR Bochnia i Juliusza Połącarza z AZS Opole. W finale wygrał z Tomaszem Zielskim z Galeonu Gdynia.

Warto podkreślić, że to kolejny złoty medal w Mistrzostwach Polski Kuby w tym miesiącu po zdobyciu na początku marca (8.03) tytułu Mistrza Polski Juniorów Ju-Jitsu Ne-waza oraz po wygraniu tydzień temu Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Judo (z aktualnym Mistrzem Polski w kat. 42 kg).
Zwycięstwa Kuby (rocznik 2000) z czołowymi zawodnikami wagi 42 i 46 kg pokazują, że jest bez wątpienia czołowym polskim zawodnikiem w tych wagach zarówno w grupie młodzików (2000,2001) jak i juniorów młodszych (1997, 1998, 1999).

Srebrny medal i tytuł Wice Mistrzyni Polski Młodziczek 2014 zdobyła Martyna Nolewajka.

Martyna wygrała z Alicją Pietraszewską Ronin Warszawa i Moniką Dębińską WKS Śląsk Wrocław a w finale uległa zawodniczce WKS Śląsk Wrocław Kindze Wolszczak.

Dodatkową atrakcją mistrzostw było wręczanie złotych medali także trenerom Mistrzów Polski.
Złotym medalem został uhonorowany trener Tadeusz Wójcik.

Nasz klub w klasyfikacji medalowej tych mistrzostw zdobył doskonałe III miejsce, za UKS MOSiR Jasło i MOSiR Mysłowice, zostawiając w tyle takie potęgi klubowe jak Czarni Bytom, Polonia Rybnik, Koka Jastrzębie, AZS Gliwice i wiele innych.Gratulacje. Oby więcej takich

Gratulacje. Oby więcej takich sukcesów.

msobczak

gratulacje

Gratulacje dla młodego judoki i życzenia dalszych sukcesów. Oby ta kariera sportowa rozwijała się dalej a za kilka lat na Jego piersi niech zawiśnie złoty medal olimpijski!!.

r.orzech

:)

Panie Mirosławie myślę że również tej młodej damie również takie same gratulacje się należą!!!Powiem że nawet znacznie większe,Martyna pomimo niedawnej kontuzji nogi świetnie się spisała!!!!

msobczak

faux pas

Ma Pan racje... dla Martyny również ogromne brawa i szacunek za wolę walki. Teraz mi trochę "łyso" że nie zrobiłem tego od razu ale dobrze, że jest społeczna kontrola moich poczynań:-)