Nagranie LV sesji Rady Gminy


Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Świerklaniec nagranie LV sesji Rady Gminy jest już dostępne na stronie Stowarzyszenia SPIRIL.

Przebieg sesji Rady Gminy, został zarejestrowany przez pracowników Urzędu Gminy (za pomocą sprzętu należącego do Gminy).

http://www.spiril.org -> Samorząd -> Kadencja 2010-2014 bezpośredni link http://www.spiril.org/?s=sam&q=l&d=20140731zwolennikom poprzedniej

zwolennikom poprzedniej władzy polecam 5 część sesji ..

Te "wycieczki" personalne

Te "wycieczki" personalne radnych Pluskoty, Wajsa i wójta Flakusa w kierunku byłego wójta Gajdy, byłego przewodniczącego Rady Gminy Hojki i radnych z kadencji 2002-2006, to ewidentne rozpoczęcie kampanii wyborczej. Flakus czuje, że Gajda może wystartować w nadchodzących wyborach i stąd te nerwowe ruchy. Tonący brzytwy się chwyta. Swoja drogą wszystkie te wywody zupełnie nie odnosiły się do meritum skargi i na to słusznie zwrócił uwagę radny Siwy.
Jeżeli obecne władze mają jakiekolwiek podejrzenia czy dowody, że wtedy doszło do naruszenia prawa, to ich obowiązek zgłosić to do prokuratury. Może nie mają, a może odwagi brak....

Opowiadania Pana Pluskoty są

Opowiadania Pana Pluskoty są totalnie poza tematem, nie zmienia to jednak faktu, że ciekawe.
Nawet jak tym prokuratura się zajmie i coś udowodni to wójt Gajda dostanie 1000zł na Fundację za gubienie dokumentu i nie poinformowanie rady o tym, że sprzedaje sobie po tanioszce część parku.
Pozostaje do dyskusji tylko część etyczna ...

ciekawe?

przecież nie wiadomo co ten człowiek próbuje przekazać, kupy się to nie trzyma...

Wójta posłuchaj a nie p.

Wójta posłuchaj a nie p. Pluskote.

kto ma ochotę go słuchać?

kto ma ochotę go słuchać? ja akurat nie bo mu zwyczajnie nie wierzę!!!

powołując się na wypowiedź

powołując się na wypowiedź wyżej ..

Jeżeli masz jakiekolwiek podejrzenia czy dowody, że kłamie odnośnie naruszenia prawa, to Twoim obowiązekiem jest to zgłosić do prokuratury. Może nie masz, a może odwagi brak....

z tego co się orientuję

z tego co się orientuję obowiązek masz jedynie wtedy jak się dowiesz, że ktoś planuje zamach na prezydenta RP w innym wypadku nie masz obowiązku tylko możliwość takiego donosu

???

ja Flakusowi nie wierzę w ogóle, nie ufam temu człowiekowi i tyle - mam z tym lecieć do prokuratury??? weź, że się puknij w głowę!!!

takich jak Ty jest więcej

zapytajcie zarząd klubu Olimpijczyk co myślą o Kazimierzu Flakusie - wójcie gminy Świerklaniec - zapytajcie a się dowiecie ile warte jest słowo tego człowieka, może znajdą dla was chwilę podczas przeprowadzki z Żagla do... no właśnie, sami nie bardzo wiedzą gdzie się mają z tym swoim sprzętem udać... najlepszy klub sportowy w tej gminie, nasza duma i chluba jest w rozsypce...

msobczak

gdzie leży granica absurdu?

Nie znam szczegółów tej sprawy ale jeśli to za sprawą urzędników gminnych lub pracowników GOR-u tak bardzo utrudnia się działania klubu sportowego z takimi sukcesami jakie ma Olimpijczyk to ja bym na miejscu wójta zaczął zastanawiać się co będę robił po zakończeniu kadencji. Chociaż w sumie to nie interesuje mnie akurat ten wątek, dużo bardziej chciałbym poznać bliżej temat wyprowadzki klubu z Żagla i jeśli ktoś miałby ochotę go tutaj naświetlić będę wdzięczny.

Nowy właściciel Żagla

Nowy właściciel Żagla wyrzucił "Olimpijczyka" na bruk. Sprawa ciągnie się już jakiś czas, ale wójt uzyskał dyspensę aby tego nie nagłaśniać, to on tą sprawę jakoś załatwi. Załatwił jak zwykle, nakłamał i myślał, że do wyborów z tym dociągnie. Teraz podobno biega posrany nad zalewem aby "Olimpijczykowi" znaleźć jakieś tymczasowe lokum, bo inaczej będzie spory smród i to na same wybory.

pewnie chodzi o to

pewnie chodzi o to, żeby zmusić trenerów Olimpijczyka to przeniesienia się do nowej, pięknej kajakowni w Świerklańcu gdzie warunki socjalne pewnie lepsze niż w Żaglu tyle, że kajakarzom chyba nie chodzi o to, żeby zmieniać majtki w ładnym budynku tylko, żeby móc trenować na lepszym akwenie... ponoć Żagiel wykupił jakiś znajomek wójta - sytuacja bardzo podobna do tej w Orzechu, tam też jakiś bucowaty gość - ponoć też kolega Kazimierza F. - wybudował hale do Squasha na terenie gminnym, w zamian miał pomóc w realizacji inwestycji pn Budowa Domu Sportowca - mieszkańcy Orzecha wiedzą jak wyszło i... PAMIĘTAJĄ!!! a tak krótkiej pamięci, żeby do wyborów zapomnieć to nikt tu nie ma! ostatnio okazało się również, że wójt forsuje pomysł budowy placu rekreacji na terenie boiska - obok Squosha właśnie - broni tego pomysłu jak lew! mieszkańcy chcą żeby to powstało w innym miejscu, konkretnie obok placu zabaw i boiska wielofunkcyjnego, tak aby stworzyć jeden kompleks rekreacyjny w Orzechu ale jego zdaniem powstać to może tylko obok Squosha - ciekawe dlaczego tak bardzo na tej lokalizacji mu zależy...

msobczak

thx

Dziękuję za naświetlenie sprawy. Mam nadzieję, że "olimpijczycy" mimo tego złego dla nich biegu wydarzeń znajdą sposób, żeby w dalszym ciągu rozwijać swoje talenty i nagłaśniać dobrze Świerklaniec w Polsce i poza jej granicami.

msobczak

bez żartów...

Jeśli wójt stwierdził, że p. Gajda naruszył prawo czy to jako urzędujący ówcześnie wójt czy też jako osoba fizyczna to sam powinien powiadomić o tym właściwe organy. Skoro tego nie zrobił to jest jednoznaczne, że nie miał do tego podstaw. Teraz występuję przed Radą Gminy jako "obrońca parku". Warto może przypomnieć wójtowi, że jego podstawowym obowiązkiem jest wydawanie decyzji administracyjnych w zakresie swojego umocowania. W tym przypadku ewidentnie przeciąga sprawę i gra na czas.