Nagranie XLVI nadzwyczajnej sesji Rady Gminy


Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Świerklaniec nagranie XLVI Nadzwyczajnej sesji Rady Gminy jest już dostępne na stronie Stowarzyszenia SPIRIL.

Przebieg sesji Rady Gminy, został zarejestrowany przez pracowników Urzędu Gminy (za pomocą sprzętu należącego do Gminy).

http://www.spiril.org -> Samorząd -> Kadencja 2010-2014 bezpośredni link http://www.spiril.org/?s=sam&q=l&d=20140107drogi i dróżki

zgadzam sie z P. Misiem że ruszył w koncu temat o blokowaniach przejazdów pachołkami na publicznych drogach -najgorzej jest z ulicą ogrodową - hercok to samo- pozagradzali porobili działki i sukcesywnie zasypują hamoziym - staw jest gminny-

zbyneknaklo

czy

te prywato gminne drogi oświetla UG? odśnieżanie?

r.orzech

ciekawy temat

Szkoda tylko że nie został poruszony temat, który obejmował by sprawę dróg gminnych prowadzonych na działkach prywatnych a myślę ze jest ich dość sporo. Formalnie w mojej działce nie tylko jest prowadzona droga gminna ale również cała infrastruktura: wodociąg, gazociąg, kable energetyczne i teletechniczne, a w KW nie ma nic na ten temat. Na moje pytania w tej sprawie Wójt tylko wzruszył ramionami.

msobczak

droga gminna

Takie tematy rozwiązuje się bez dyskusji na forum Rady Gminy. To kompetencja wójta. Właściciel działki zajętej na drogę gminną może zażądać wykupu gruntu albo opłaty za korzystanie. Ale najpierw trzeba mieć pewność czy na pewno droga biegnie przez działkę która jest jego.

r.orzech

co z musztardą

Prawdą jest Ustawa mówiła że można zgłaszać roszczenia finansowe do końca 2005r za tereny zajęte pod drogi. Ale jak to się ma do takiego przypadku: Gmina dokonuje podziału areału na działki budowlane, zapewniając o dostępie do drogi publicznej,a jednocześnie całość pasa drogowego przedmiotowej drogi publicznej znajduje się w granicy działki budowlanej.I to wszystko nie dzieje się za KOMUNY ale obecnie w DEMOKRATYCZNYM ponoć kraju ( Decyzja podziału wydana przez WÓJTA w 2010r). I ja za tę drogę publiczną musiałem zapłacić jakieś pieniądze!!!!!No tak, w łaskawości swojej WÓJT zwolnił mnie za to z płacenia podatku za ten kawałek działki, zimową porą odśnieża " LUDZKI PAN" prawda? Ale już oświetlenia tego odcinka drogi wykonać nie zechciał bo to teren prywatny!!!!! Stąd moje pytanie:Czy te 80m2 jest moje czy Gminy, oto jest pytanie!
Pozdrawiam.

msobczak

poradz anonimie!

Może ten anonim który taką świetną wiedzą prawniczą dysponuje podsunie jakieś rozwiązanie. Ja jako laik posługuje się tylko prostym aczkolwiek logicznym - jak mi się wydaje -rozumowaniem. Skoro droga ma być publiczną gmina powinna ją odkupić od prywatnego właściciela tym bardziej, że nie tak dawno temu wzięła za sprzedaż tego terenu pieniądze. Tak wyobrażam sobie państwo prawa.

r.orzech

;)

Czy wpis w księdze wieczystej stanowi dostateczną pewność??

msobczak

księga

Wpis w księdze jest zawsze jednoznaczny i wyraźnie widoczny ale granice działki już nie zawsze tak bardzo.

zbyneknaklo

nie dawno

była sytuacja z rolnikiem z orzecha , gmina wytyczyła dojazd do posesji przecinając jego pole na pół- zaproponowała wykup tego gruntu za sumę X- rolnik posiadał podobny problem w innym miejscu dodam iż znacznie mniej atrakcyjny ale tam brakowało kilku metrów aby miał dojazd z drugiej strony. UG zażądał zapłaty cenę komercyjną , prawie kilkanaście razy wyższą niż sam chciał zapłacić- kołomyja