Oświadczenie


Zgodnie z wcześniejszą deklaracją złożoną na tym portalu przedstawiam powody dla których zrezygnowałem ze startu w wyborach na wójta Gminy Świerklaniec.
Ale od początku...
Decyzję o powołaniu komitetu wyborczego podjęliśmy w poczuciu odpowiedzialności za Gminę i z potrzeby koniecznych zmian. Zmian dotyczących nowego myślenia o Gminie i lepszego zarządzania. Wiem że dla wielu
osób dużą niespodzianką jest brak wśród kandydatów na urząd wójta Świerklańca mojej osoby. Trudno się temu dziwić bo jako pierwszy już dość dawno temu zapowiedziałem swój start w tych wyborach. Rozpocząłem rozmowy z mieszkańcami naszej Gminy zachęcając ich do udziału w tych wyborach w roli kandydatów na radnych. Przekonywałem że tylko wspólne działania dadzą szansę na zmianę tego stylu rządzenia proponowanego nam przez Pana wójta Kazimierza Flakusa. Gmina przecież jest naszym wspólnym dobrem, więc powinniśmy więcej ze sobą rozmawiać oraz umieć się wzajemnie słuchać a w wyniku tego otwierać się na potrzeby mieszkańców. Urząd Gminy powinien być takim miejscem do którego każdy mieszkaniec przychodzi z przyjemnością i przekonaniem ze każdy urzędnik Gminy z wójtem na czele jest po to aby jak najlepiej zarządzać Gminą i służyć Nam mieszkańcom tej Gminy. Czy to są aż tak duże moje marzenia i oczekiwania ? Czy jest to dzisiaj już w tych czasach standard i normalność ? Próbując ocenić skuteczność strategii wyborczej uznałem że należy połączyć siły podobnie myślące i, chcące nowej jakości w zarządzaniu Gminą wokół jednego kandydata o realnie największych szansach na wyborczy sukces a taka osobą jest Pan Marek Cyl. Zaproponowałem akceptację tej strategii swojemu komitetowi wyborczemu. Ostateczna decyzja w tej sprawie nie była dla nas łatwa. Przeważyła jednak wizja lepszej przyszłości i konieczna potrzeba zmian oraz odsunięcie od władzy obecny układ rządzący.
Jako KWW Andrzeja Łężaka przedstawiliśmy naszą propozycję komitetowi wyborczemu Pana Marka Cyla. Zadeklarowaliśmy współprace na etapie kampanii wyborczej i po jej zakończeniu. W zależności od rozstrzygnięć wyborczych współpracę programowa na poziomie koalicji dwóch klubów radnych.
Naszą ambicja jest aby Gmina Świerklaniec była taką Gminą, że inni ludzie z poza Gminy zazdrościć nam będą że tu żyjemy i mieszkamy.były vice rozbudowuje Sosnowiec

cyt. "Powstała spółka, która będzie odpowiedzialna za budowę stadionu, hali i lodowiska na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Jej prezesem został Mariusz Kmera. W skład rady nadzorczej weszły trzy osoby – Tomasz Cygan (rekomendowany przez SLD), Andrzej Łężak (przedstawiciel PO i Wspólnie dla Sosnowca) oraz Ewa Rybak. Prezesem zarządu Zagłębiowskiego Parku Sportowego został Mariusz Kmera." No to były vice angażuje się dla rozwoju Sosnowca. Obraził sie na lokalną społeczność?

przecież on tu już nie

przecież on tu już nie mieszka

Wicewójt

Widziałem Łężaka jakiś czas temu w Biedronce przy Parku więc pewnie mieszka. Gość jak dla mnie o wiele bardziej sympatyczny, do pogadania (zawsze się wita i podaje rękę) i do załatwienia jakiś spraw niż nasz och i ach Wójt.

Swoją drogą gdyby p. Domogała, Łężak i ktoś jeszcze skrzyknęli się przed wyborami to Cyl byłby ugotowany...

Porozumienie Domogała, Łężak i ktoś z Chechła

M. Cyl jest przekonany, że wygra kolejne wybory. Ciekawe czy znajdzie się jakiś kontrkandydat.

Faktycznie najlepsza byłaby I. Domogała jako wójt, Komitet Łężaka dostał trochę głosów w skali gminy plus do tego ktoś z Chechła i byłoby ciekawie.

msobczak

komitet się rozpadł

Tylko komitet wyborczy p. Łężaka już w swoim poprzednim składzie nie istnieje. Radni, którzy zdobyli mandat z tego komitetu w komplecie stanowią teraz "szable" wójta. Raczej trudno się spodziewać, że na firmamencie pojawi się jakaś nowa gwiazda. Być może w Orzechu skutecznie o mandat radnego powalczy sołtys Michał Nolewajka. Tylko, że wtedy ktoś z trójki radnych z byłego komitetu p. Łężaka musi zostać zrzucony z sań.

Porozumienie Domogała, Łężak i ktoś z Chechła

Gdyby faktycznie doszło do takich rozmów i porozumienia, to pewnie kluczowy będzie Orzech i to jak zachowają się obecni radni z tego sołectwa.

Słyszałem, że w Urzędzie pracownicy, którzy pracują już kilka lat nie są zadowoleni z zarządzania urzędem przez obecnego wójta. Woleli Kazia Flakusa. Ciekawe jak się on zachowa, może znowu wystartuje? Ciekawe czy miałby szanse?

Gdyby Ludyga dołączył do Domogały i Łężaka

Opublikowano sondaż przedwyborczy na wójta gminy Świerklaniec na portalu www.gminaswierklaniec.pl. Wynika, że ludzie nie chcą już obecnego wójta na następną kadencję (w głosowaniu wzięło udział ponad 400 osób).

Wychodzi z tego sondażu, że porozumienie p. Domogały+Łężak+Ludyga i może ktoś z Orzecha i Chechła gwarantuje sukces wyborczy.

Monika

ten sondaż

to pic na wodę fotomontaż. Przecież nawet nie wiadomo czy ci ludzie bedą startować. Robienie sondażu po to by zrobić

msobczak

(twardy) Orzech do zgryzienia.

Moje przewidywania są takie. Błażej Lubos pójdzie z komitetem wójta, Adam Francik nie wiem czy będzie startował ponownie ale jeśli tak to też z komitetu wójta. Pani Bubalik nie dostanie takiej propozycji od wójta bo trzecie miejsce będzie dla Michała Nolewajki. Z ciekawością będę obserwował jak się sprawdzą moje przypuszczenia.

ADN

... ale Wiosenna 53 to główny adres działalności gospodarczej którą prowadzi.

Łężak napisał pismo do Cyla w sprawie odwołania. Co dalej?

Czy prawdą jest, że do Urzędu Gminy w Świerklańcu wpłynęło pismo od wicewójta Łężaka, że wójt Cyl naruszył regulamin pracy UG oraz inne i niezgodnie z prawem go odwołał i że będzie dochodził swoich praw i dobrego imienia na drodze sądowej?

To by dopiero skorzystał Kazik Flakus na tym.

I tym bardziej Cyl nie może powołać zastępcy w tym momencie, bo gdyby przegrał sprawę w sądzie, to by dopiero była heca.

Gdyby nie Łężak Cyl by nie wygrał 1 tury wyborów

Przecież gdyby Łężak nie wycofał się i nie poparł Cyla, to Cyl by na pewno nie wygrał I tury wyborów, a w drugiej mogłoby być różnie...pewnie teraz Łężak pluje sobie w brodę po tym jak Go Cyl nieładnie potraktował.

"Kowal zawinił a cygana powiesili"-Cyl wbija nóż w plecy?

"Marek Cyl i Andrzej Łężak do walki o stanowisko wójta przestępowali z różnych komitetów wyborczych. W trakcie kampanii Łężak wycofał swoją kandydaturę, a jego komitet wszedł w koalicję z komitetem Cyla. Po wygranych wyborach Cyl mianował Łężaka swoim zastępcą. Po 15 miesiącach urzędowania zastępca został odwołany."

Tłumaczenia Cyla o odwołaniu wicewójta są niespójne. Dobrze, że moi radni z Orzecha opuścili Cyla i liczę że będą konsekwentni. Bo jako wyborca czuję się oszukany.
Pani Izabelo, czy już dostała Pani odpowiedź od wójta w sprawie pisma wicewójta? Jeśli nie to dlaczego? Proszę to upublicznić. Czego wójt się tak boi?
Czy Pani wydaje się to normalne?

msobczak

płonne nadzieje

cytat:" Dobrze, że moi radni z Orzecha opuścili Cyla i liczę że będą konsekwentni."

Tak to jest jak się ma zbyt duże oczekiwania co do niektórych osób.

Piotrek

Moi radni ?

Są nie spójne ? Przepadła dotacja na przedszkola ponad dwa miliony i to nie jest tłumaczenie? Zapewne nieudolność Pana Łężaka to chyba najlepsze tłumaczenie.

????

Wniosek pisała osoba zewnątrz (koleżanka pana C. mieszkanka Nakła Śl. z ul. R) i ta osoba w zleceniu miała zapisane i powinna dokonywać wszelakie poprawki i uzupełnienia (ona pisała i ona zna sens wnioski; ona za niego odpowiada; otrzymała za to wynagrodzenie). Wniosek był pisany za pomocą skryptu internetowego (nie papierowo). To ona powinna poprawić i wysłać wniosek . Dopilnowanie tego było po stronie kierownika działu.
To co piszesz wybiela pana C. i fałszuje fakty.

czy to prawda?

Wniosek pisała osoba zewnątrz (koleżanka pana C. mieszkanka Nakła Śl. z ul. R) i ta osoba w zleceniu miała zapisane i powinna dokonywać wszelakie poprawki i uzupełnienia (ona pisała i ona zna sens wnioski; ona za niego odpowiada; otrzymała za to wynagrodzenie). Wniosek był pisany za pomocą skryptu internetowego (nie papierowo). To ona powinna poprawić i wysłać wniosek . Dopilnowanie tego było po stronie kierownika działu.
To co piszesz wybiela pana C. i fałszuje fakty.

Izabela Domogała

Zabawa w chowanego

Niestety nie otrzymałam tych wyjaśnień w drodze interpelacji. Otrzymałam tylko odpowiedz, że te dokumenty są do wglądu u niego w gabinecie(?)
Więc 4 kwietnia złożyłam wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Ustawy chyba wójt nie zignoruje.

Czy nadal Pani Izabela nie dostała wyjaśnień od wójta?

Czy nadal Pani nie dostała wyjaśnień od wójta w tej sprawie? Bo jakoś się cicho zrobiło

Izabela Domogała

Nadzór nad wnioskami o przedszkole w Chechle

Przepraszam za opóźnienia, już odpowiadam.

Otrzymałam dokumenty związane m.in. z poprawkami do wniosku o dofinansowanie przedszkola w Nowym Chechle, natomiast w tym trybie nie otrzymałam notatki/pisma z wyjaśnieniami p. Łężaka, a wójt na sesji marcowej mówił, że jest w posiadaniu tych wyjaśnień.

Z wyjaśnień wójta podczas sesji rady w maju br. wynika, że pracownicy referatu źle wyznaczyli termin złożenia poprawek tj. na dzień 22 lutego.

Z przekazanych dokumentów wynika że wicewójt Łężak mimo, iż został poinformowany przez pracowników, że termin złożenia poprawek do wniosku upływa 22 lutego br. (co było błędnym obliczeniem terminu) wydał na tyle dobre polecenia, że poprawki do ww. wniosku zostały przygotowane już 16 lutego br. czyli na 6 dni przed planowanym terminem oraz na ostatni dzień kiedy mogliśmy je przesłać na czas.

Wójt przekazał mi pismo sygnowane jego podpisem i pieczątką, datowane na dzień 16 lutego 2016r., które zawiera uzupełnienia wniosku. Tu chciałam zaznaczyć, że gmina miała czas do 23:59 na przesłanie tych informacji (za pomocą komputera nie listownie, czy w inny sposób)do Urzędu Marszałkowskiego.

Reasumując, jeśli dotrzymało się zaplanowanego (choć błędnie wyznaczonego przez pracownika) terminu na przygotowanie poprawek, a nawet dopilnowano przygotowania dokumentów na 6 dni przed terminem to w mojej skromnej ocenie nadzór był OK.

Od ok. 46 minuty odpowiedz wójta w tej sprawie
https://www.youtube.com/watch?v=CsetMfM_qUU

Nadzór nad wnioskami o przedszkole w Chechle a radni

Jestem w głębokim szoku, po tym co przeczytałem. Czy pozostali radni mają taką wiedzę i nic z tym nie zrobili?!

Panie Lubos, Francik, Siwy, Bacik...co do licha z Wami się stało?! Gdzie tu przyzwoitość?

Bacik przyzwoitości nie ma za

Bacik przyzwoitości nie ma za grosz więc czego chcecie ludzie. Doradców wójt wybrał doskonałych

Radny Francik Lubos Siwy - ich postawa

Faktycznie, to się nie mieści w głowie. Wydaje mi się jednak, że Radni musieli zostać wprowadzeni w błąd przez wójta Cyla, inaczej by się tak nie zachowali. Przecież Francik tak wychwalał Łężak od czasów MiniEuro w 2012 r...

Cyl jest przegrany jeśli to prawda

Pani Izabelo,

jeśli to prawda co Pani pisze, to wójt jest przegrany. Wszystkich by wprowadził w błąd?

Tylko nie rozumiem w takim razie postawy radnych z Orzecha i pana Siwego w takim razie? Oni też zostali wprowadzeni w błąd przez wójta?

msobczak

Prawdziwe powody

Przy błednym wysyłaniu pierwszego wniosku o dofinansowanie budowy przedszkola w Świerklańcu wicewójt nie brał w ogóle udziału. Dlatego powód odwołania Pana Andrzeja Łęzaka podany przez wójta czyli brak nadzoru nad wnioskami dotacyjnymi jest całkowicie wyimaginowany i wyraźnie przy tym widać jak wójt zakłamuje rzeczywistość. Mam nadzieję, że sam doświadczy też takiej niesprawiedliwości by poczuł smak krzywdy w swoich ustach.

Izabela Domogała

Subiektywnie i mało precyzyjnie

Obejrzałam z niesmakiem... szczególnie wypowiedzi nt. opozycji i koalicji.

1. Skoro z inicjatywy wójta rada została podzielona na opozycję i koalicję, tworząc tym niepotrzebne konflikty i podziały na my i oni, a w wywiadzie wójt cytując moje słowa mówi, że w tak małych społecznościach polityka nie występuje. To po co to było? Żeby skłócić radnych? Bo z dbałością o mieszkańców to nie miało nic wspólnego.

2. Na ostatniej radzie gminy nie słyszałam deklaracji p. Francika, p. Bubalik czy p. Lubosa, że deklarują poparcie dla wójta, nawet przesłuchałam nagranie na YT i nie ma takich deklaracji.

3. Głosowanie za budżetem - jednogłośnie, bo to głosowanie nie miało większego znaczenia gdyż zmiany budżetu są co najmniej 12 razy w roku, na każdej sesji. Zróżnicowane głosowania są przy ważnych tematach. Niestety do tej pory nie rozmawiamy w gminie o waznych przedsięwzięciach, a tylko o tematach w stylu białe amury i ataki kun, oraz podsumowaniu "Akcji Zima" przy dwóch dniach opadów śniegu :-)

4. Poza tym nic konkretnego.... czyli jak zwykle

Obywatel

Ogólniki i frazesy

Obejrzałem wywiad i jestem mocno zdegustowany, zwłaszcza tym że gminnemu GOR-owi obecy wójt nie dał szans i zlikwidował go po trzech miesiącach od dojścia do władzy, a nowemu najemcy, który nie płaci od 10 miesiący i zalega gminie ponad 200000 zł daje szanse i nadal z gminnych czyli naszych pieniędzy płaci za niego rachunki za media oraz utrzymuje ochronę oraz promuje na gminnych stronach.
Nowy światły pomysł na dalsze niszczenie parku czyli "operator", a co po tym ? sprzedaż bo znowu się nie uda.
Frazesy o koalicji, wychwalanie Siwego za zdradę Łężaka oraz o dalszej owocnej współpracy z radnymi z Orzecha.
Po 15 miesiącach, tylko obietnice, a jedyny sukces to spadek po Flakusie (oczyszczalnia). Nawet temat dróg co jest warunkiem rozwoju gminny został potraktowany ogólnikowo. Przedszkola pozostają obiecane.
Żadnego planu rozwoju gminy, żadnej wizji przyszłości. Tak próżnego i nieudolnego w zarządzaniu gminą wójta jeszcze nie mieliśmy, oby jego czas jak najszybciej się skończył

Siwy zdradził Łężaka i radnych z Orzecha a wójt go zatowychwala

Dokładnie zgadzam się z tym co zostało tu napisane. Przewodniczący jak chorągiewka? Ciekawe jak teraz jest odbierany w oczach opozycji o której mówił wójt Cyl w tv i radnych z Orzecha...

Uczciwość i Sprawiedliwość

Obecny dług ponad 350 tys. Pan (bez narodowości bo się źle kojarzy) wpłacił 40 tys.
Uwaga na władzę bo się zemści jak w przypadku Łężaka.
Siwy – to ten co rządzi i miesza. Szara eminencja. Głosował zawsze przeciw temu co dobre w Gminie – patrz oczyszczalnia ścieków (przeciw), patrz szkoła i przedszkole w Świerklańcu (przeciw), park (przeciw); dąży aby go sprzedać – „wystarczy nam 10 hektarów” – to jego słowa.
Michaś

re

Czas żeby ten Pan odpoczął od naszej gminny rządący się zmieniają a on zostaje i miesza przypominam był z Baronem zdradził go odszedł do Flakusa zdradził Kazika poszedł do Lęzaka zdradził go poszedł do Cyla.... .zdradzi pójdzie do kogo......? Kto raz zdradzi zdradzi zawsze.Ta osoba tylko pracuje dla siebie powiedzcie może nie wiem co dobrego zrobił,,,?Chętnie się dowiem

Izabela Domogała

Brak stanowiska p. Łężaka

Artykuł jednostronny. Brakuje mi tu stanowiska p. Andrzeja Łężaka.

Powód odwołania wskazany w artykule jako "brak nadzoru nad pracownikami" moim zdaniem jest niezasadny. Z tego co mi wiadomo, pracownik merytoryczny odpowiedzialny za złożenie wyjaśnień do wniosku, wprowadził w błąd swoich przełożonych co do terminu przedłożenia w urzędzie marszałkowskim korekty wniosku.

Podczas ostatniej sesji złożyłam ustną interpelację o przedłożenie na piśmie wyjaśnień w tej sprawie - wszystkich uczestników tego zdarzenia (w tym wyjaśnień pracowników i p. Łężaka). Po analizie dokumentów będzie można powiedzieć więcej.

Szanowna Pani Radna Zastępca

Szanowna Pani Radna
Zastępca Wójta to osoba, która winna wspomagać Wójta w realizacji jego obowiązków. Jedynie Wójt powołuje i odwołuje zastępcę wójta, i ze swego działania w tym zakresie nie musi się przed nikim tłumaczyć- nawet radnym. Jest dla mnie oczywistym, że sprawa przedszkola była tu jedynie pretekstem a nie powodem odwołania P. Łężaka. Widocznym powodem odwołania były aspiracje byłego Zastępcy Wójta skierowane na współrządzenie a nie na pomoc, na których realizację nie chciał pozwolić Wójt. Mam nadzieję, że w przyszłości nie zabraknie jednak Pana Łężaka w pracy dla społeczności gminnej.
A co do przedszkola- proszę o przemyślenie, czy w Nowym Chechle nie może powstać szybko przedszkole bez udziału środków gminnych, podobnie jak to ma miejsce w Świerklańcu.
Może dobrą formułą prawną było by tu partnerstwo publiczno -prywatne ?.

Brawo

Takiego Wójta jak Pan tej Gminie brakowało. Brawo. Zabory (w Polsce) i wojna takiego DOBRA dla tej Gminy nie zrobiły jak Pan. Dziękujemy Panie Marku! Proszę jeszcze o trzy kadencje!!!
Nasz kochany Józefie panuj nam dla dobra naszych Kół Gospodyń Wiejskich z Mirosławem Wielkim na czele.
Niech rozporki nam rozkwitają. O radnych się nie martw – oni zawsze SĄ wierni i czujni.
Żyj nam wiecznie nasze SŁONECZKO GMINNE.

msobczak

ciekawe...

Czy to jest oficjalne stanowisko Wójta Pana Marka Cyla wyrażone przez anonimowego rzecznika czy tylko rozważania uczestnika forum dyskusyjnego?

Izabela Domogała

:-)

Moim zdaniem stanowisko anonimowego rzecznika :-)

czy nie pachnie

Wam polemika radnej Domagała jak stęchła kiełbaska wyborcza-? a trąci oportunizmem , przypominam że radna ujawnia swoje ,,mądrość zawsze PO - czytając to co pisze mam nieodparte wrażenia że jest podobna do Wałęsy- jest Za a nawet przeciw -ktoś coś popsuł pani Izą wie jak naprawiać -jest w koalicji a właściwie nigdy nie była, gara na swoją publikę -czyżby wyłania się nam kandydatka na wójta - ?

niech Pani częściej tu pisze p.Izalelo

Widać wpisy Pani Radnej przyniosły efekty. Dzis w parku sprzątanie przy willi pełną parą. A jutro pewnikiem relacja foto z tej akcji na fajsie Cyla . Założymy się? hehe. Wpis z 6 kwietnia godz 18.56. Jak myślicie cyl bedzie z miotla grabiami czy workiem??

Odlot do ciepłych krajów

Odlot do ciepłych krajów.
Oby nie były to przygotowania naszego miłego obcojęzycznego pana przed planowanym odlotem do ciepłych krajów. Bociany przyleciały i od nich jest wiadomość, że Pani prokurent oddał ago do sadu za niepłacenie wynagrodzenia? No może to plotka a może kiełbasa wyborcza?
Oby komuś nie zaszkodziła.
Z pozdrowieniami dla ukochanej władzy Michał.

r.orzech

A może to jest powód odwołania?

"Niedopuszczalna koalicja
Czy w tym tygodniu dojdzie do rozpadu koalicji w radzie powiatu tarnogórskiego? Życzy sobie tego posłanka Prawa i Sprawiedliwości Barbara Dziuk.

Zażądała tego oficjalnie, zwracając się z pismem do Jarosława Czapli, przewodniczącego klubu radnych PiS w radzie powiatu. W powiecie rządzi koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej oraz Przyjaznego Samorządu.

"W związku że PO określa się jako "opozycja totalna" w stosunku do rządu PiS jest niedopuszczalnym, aby istniały jakiekolwiek wspólne działania pomiędzy organizacjami PiS a PO w powiecie tarnogórskim. Ponadroczne trwanie koalicji jest szkodliwe dla naszej organizacji, niezgodne z linią polityczną Prawa i Sprawiedliwości, o czym informowałam od początku przewodniczącego okr. 29. Ta koalicja nie wniosła nic dobrego dla powiatu tarnogórskiego" - brzmi fragment listu posłanki Dziuk." GWAREK

r.orzech

a czy nie było tak

Wniosek o dofinansowanie inwestycji składał Wójt lub jego zastępca do urzędu marszałkowskiego. Pismo o korektę wniosku urząd wysłał na adres Wójta lub zastępcy. To zastępca jako bezpośrednio odpowiedzialny za wniosek dekretował to pismo na pracownika merytorycznego. Przy takim obiegu korespondencji jakim sposobem pracownik oszukał przełożonego???

Władza

Tajemnicze odwołanie w-ce wójta?
Uczciwy i kompetentny wójt karze za nieudolność?
Może taki scenariusz.
P. Cyl i P. Łężak od samego początku mieli parcie na władzę. Rządzić ponad wszystko. Połączyła ich chęć posiadania władzy. Każdy robił to inaczej ale podobnie. A te forum było najważniejszą areną. Mieli wspólnego przeciwnika – byłego Wójta. Używali wszystkich metod.
Zdobyli władzę.
Jeden tron, dwóch króli. Jeden zawsze w cieniu drugiego. Wiadomo ten v-ce. P . Cyl ma parcie na każdą fotkę. Wita się z każdym. Obiecuje wszystko. Ale wielkim wrogiem jest ten, kto mógłby odebrać im władzę:
- zwalniają „ludzi” byłego wójta (ich kompetencje są bez znaczenia)
- zatrudniają swoich (w wielu przypadkach nieudacznicy, bez doświadczenia i sukcesów)
- na sesjach niszczą opozycję; Cyl wykpiwa Domagałę, Wajsa, Ledwonia, Lipińskiego; przeciąga na swoją stronę Bacika, Budalik, Misia częściowo Kokota
- Rada staje się fikcją.
Coś się jednak popsuło?
Chęć władzy góruje.
Cyl jedyny król.
Łężak łypie ślepiami z zazdrości, ale swoje kombinuje.
Kiedy Cyl opozycję wyśmiewa to on z nią po cichu rozmawia i snuje plany o nowych czasach bez Cyla. Rozmawia z powiatem, rozmawia z Inicjatywą Obywatelską. Chodzi po ludziach i z nimi rozmawia, obiecuje. Ma za sobą cały sport gminny, 3 z 4 sołtysów. Szykuje się na wybory.

Oj król widzi zagrożenie. Są pierwsze kłótnie, złośliwości.
Król jednak jest „litościwy” i pamiętliwy.
Czeka na okazję. Po wsi chodzi plotka (chodzi Mirek), że zwalnia Łężaka (pojawiła się 2 tygodnie przed aferą z przedszkolami). Nadarzyła się okazja. ZWOLNIONY.
wójt Cyl. - Przykro mi, ale tak to już jest, że w polityce ponosi się odpowiedzialność za to, co się zrobiło, ale i za to czego się nie zrobiło.
No i nie ma konkurencji. A zaprzyjaźnione media napiszą o dobrym wójcie; radnym będzie się opowiadać jak on cierpiał zanim zwolnił Łężaka, prawie miał zawał serca; baju o dobru gminy. Najważniejsza JEDNOŚĆ (jeden króliczek).
A co z przedszkolem?
Pieniądze unijne są ważne. Ludzie czekają na inwestycje (przedszkola, drogi, kanalizacja, wodociągi, boiska…). Ale są igrzyska: Dni Gminy, jubileusze, akademie.
Zaprzepaścił v-ce 2,5 mln z tzw. ZIT ale Cylowi wcześniej zabrano 3,5 mln i nic nie zrobił. Miał na boiska ale wolał zrezygnować i oddać pieniądze.
Ma sukcesy urzędnicze – ROZPORKOWE. Dziewczyna karę dostała a Rozporek dalej pracuje (kabluje). Należy mieć zaufanych współpracowników, którzy nie kopią pod wójtem.
WŁADZA.
Szanujcie ją – tak kochanej dawno w Gminie nie było.

ŁL i GŻ odwołani w kwietniu

Pracownicy Urzędu Gminy ŁL i GŻ mają zostać odwołani w kwietniu. To są ponoć słowa szefa w związku z aferą rozporkową. Czyli jednak pozno ale to zrobil w koncu.

Sekretarz Gminy i Ludyga odwołani przez Cyla?

Czy to prawda, że Sekretarz Gminy Pani Kosiewicz została odwołana? Jaka była przyczyna tego odwołania?

Łukasz rozumiem został odwołany za aferę rozporkową z Panią Kierownik, bo to nie tylko Grześ był w to zamieszany.
Grzesio już odwołał? Bo już się w tym gubię. Ktoś pomoże?

PS swoją drogą późne te decyzje Cyla. Flakus zaciera ręce.

Sekretarz Gminy odwołana też przez Cyla?

Czy ktoś to łaskawie może potwierdzić/zaprzeczyć?

Pani Izabelo, czy Pani coś na ten temat wiadomo? Jakie były powody odwołania Pani Sekretarz?

Sekretarz Gminy i Ludyga odwołani przez Cyla?

Czy ktoś to potwierdza/zaprzecza? Przecież to nie jest chyba tajemnica. Mieszkańcy chcą wiedzieć co się dzieje w Urzędzie i do jakich zmian dochodzi i z jakich pobudek?

Izabela Domogała

Nie mogło być tak, bo

1. Wnioski o dofinansowanie w ramach perspektywy 2014-2020 składa się tylko i wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą LSI (lokalny system informatyczny).

2. Nie zawozi się już papierowej wersji wniosku do urzędu marszałkowskiego, wójt tylko składa podpis elektroniczny pod wnioskiem i tym samym nadzoruje jego elektroniczne wysłanie.

3. Uwagi do wniosku otrzymuje się również za pomocą tego samego systemu elektronicznego LSI, nie za pismem papierowym ;-). Więc dostęp do uwag ma najpierw osoba odpowiedzialna za jego przygotowanie w systemie tj. pracownik merytoryczny/użytkownik konta.

4. Korekty wniosku przesyła się do urzędu marszałkowskiego również tylko elektronicznie. Tę procedurę musi nadzorować wójt, bo tylko on może złożyć podpis elektroniczny pod korektą wniosku.

Więc tradycyjny obieg dokumentów papierowych w Pana rozumieniu nie występuje.

jwasaznik@gmail.com

Uwagi do wniosku

Pani Izabelo,wnioski o dofinansowanie jak i uwagi do wniosku przesylane za posrednictwem systemu SEKAP lub epuap, w przypadku UG Świerklaniec jest to SEKAP. Wniosek jedynie wypełnia sie w Lokalnym Systemie Informatycznym tj. LSI, nastepnie generuje sie jego wersję w pdf,po podpisaniu podpisem elektronicznym zostaje przesłany do Urzedu Marszałkowskiego, uwagi do wniosku przesyłane do wnioskodawcy są w tym samym systemie. Pismo wpływające w wersji elektronicznej musi byc zarejestrowanie w sekretariacie a następnie zadekretowane na konkretny wydział przez szefa pionu. Dodam, że aby odebrać pismo z systemu SEKAP należy posiadać podpis elektroniczny jak w UG ma tez zastepca wójta.

kto podpisywal ten mial nadzor

Panie Wasaznik, kto podpisywał i wysyłał wnioski na przedszkola i poprawki do nich?