Odwiedziłem dzisiaj zalew - szkoda gadać


Kierowniku zalewu - Rozstawienie pojemników na śmieci i kilku Toyów- Toyów nie wystarczy. Nawet wam się nie chciało posłać kilku ludzi żeby z workami pozbierali śmieci dookoła drogi , pograbili liście ,usunęli chaszcze z miejsc które nadawałyby się do plażowania , pokitowali schody czy oczyścili jaz i przepust bo wyglądają jak naturalny śmietnik . Na dodatek porozstawialiście pary kasujące za wjazd daleko przed parkingami. Na moich oczach z pięciu podjeżdżających , do pary kasującej czterech puknęło się w głowę i zawróciło..Odwiedziliśmy wczoraj zalew i szkoda słów

Odwiedziliśmy wczoraj zalew i szkoda słów

żenujące tłumaczenie Cyla

zrobiłem wczoraj zdjęcia (mam dowody), syf i brud.
Ta wypowiedz Cyla żenująca, w BIPie jest informacja o kosztach na zalewie i przychodach i prawdą jest co mówi Ozdowy, że nie wszystkie pieniądze wypracowane na zalewie trafiają tam w postaci inwestycji.

Dobra Zmiana .....

Za co się nie zabrał nasz Wojt to popsuł:
Pałac Kawalera ruina
Kanalizacja dno (rów z Nakła do Chechła trzeba zrobić po wakacjach lub nawet teraz protest na te płynąc gówna i wylać mu po dom tak jak są wylewane do lasu na chechle)
Zalew bagno..... z telewizją w tle
Drogi widać ...no może nie widać bo remontowane są tylko w Nakle i to szczątkowo

Monika

nie że coś, ale pogoda jest

nie że coś, ale pogoda jest ku temu żeby zalew odwiedzać i szczerze? Nie ma tak źle jak to telewizja opisuje.

Ba! Powiedziałabym że na zalewie jest nadal tak, jak ja to pamiętam "od bajtla".

Wodorosty były zawsze i"smyrały po łydkach" podczas pływania, muliste dno również zawsze było. Był tez pływający TOI TOI, olbrzymie dziury w drodze i imprezy techno na polu namiotowym.

Teraz zmieniło się jedynie to, że przybyło budek /lokali z naprawdę smacznym jedzeniem.

Nie wiem gdzie były robione zdjęcia do tego reportażu, ale obstawiam że od strony Miasteczka Śląskiego gdzie przesiadują wędkarze i raczej nie ma plaży aby ludzie mogli sobie położyć ręcznik czy leżak. I ok, zgadzam się, tam nie jest ciekawie.

Natomiast oprócz tego miejsca to kurcze nie jest chyba AŻ TAK źle. Owszem, koło godziny 20 jest maskara: pełne kubły, puszki butelki i papierki na brzegu, no ale sorry - taki syf to plażowicze zostawiają. I uprzedzam pytanie: kubłów jest wystarczająco, ponieważ niektóre stoją puste, a z niektórych śmieci się wysypują (ale tak jest jak ludziom się nie chce iśc 10m dalej tylko wyrzucają śmieci pod kubeł).

Z drugiej strony, temat wywozu tych wodorostów był już poruszany na któryś z zebrań z początkiem roku - i wtedy pamiętam Wójt miał sprawdzić kto się ty ma zająć. Widocznie do tej pory nie sprawdził, ponieważ kupy wodorostów leża nadal na brzegu i starszą (i śmierdzą).

Tak wiec śmiem twierdzić że niezależnie czy aktualna władza czy poprzednia : na Chcechle zmian nie widać :D chyba że pracują nad nimi prywatni ludzie którzy czerpią zysk z gastronomi, zakwaterowania czy wypożyczalni sprzętu.

re

Pani Moniko za bajtla to może Ci wystarczało ale teraz świat poszedł do przodu....ludzie chcą normalności ...a nie standartów z Białorusi chodż tu obrażam Białoruś.

Monika

idąc tym tropem myślenia:

idąc tym tropem myślenia: myśmy na nią nie zasługiwali? :)

Ma Pani Rację!!!!

Dokładnie zalew nie zmienia się bo to naturalna rekreacja. Gdyby ktoś pytał(pamiętał) to jest LAS -działka leśna nie Gminna. Dlaczego Gmina ma organizować wypoczynek dla całego Śląska? w jakim celu? Żeby mieszkańcy w okresie letnim zostali rozjechani, rozdeptani? Dlaczego Gmina ma przekazywać wypracowane środki na działalność gospodarczą nad zlewem, dlaczego z wypracowanych środków nie budować dróg, kanalizacji.Ludzie zaczęli preferować różne formy rekreacji (rower, kijki, spacer,)nie koniecznie stare fryty z piwem z pojemnika z budki wyglądającej jak wiata na targu w latach 90'. Może czas zrozumieć te zmiany i popatrzeć np. na restaurację Żagiel, ktoś chyba widzi różnicę? Aaaaa i jeszcze propagandowy materiał z TVP 3 S.A. naprawdę dno...jak można robić materiał w miejscu gdzie nikt nie wypoczywa, nie ma plaży strzeżonej - nie jest to część rekreacyjna,peryferia no ale pasuje do pustych wywodów.
niech zalew pozostanie rekreacją leśną a imprezy to może Park w Świerklańcu tam jest odpowiednia infrastruktura
Mieszkaniec Gminy.

Obywatel

To za co pobierana opłata ?

Po pierwsze Ludzie przyjeżdżają nad zalew i płacą za wjazd, to za to im się należy czysta woda i porządek wokół niej.Jak się nie umie czegoś robić to należy z tego zrezygnować,może po prostu trzeba oddać zalew lasom.
Co do parku wystarczy zobaczyć w jakim stanie jest pałac kawalera, jeszcze parę lat rządów Cyla i będzie w parku jak na zalewie. Gmina nie ma wypracowanych środków tylko nasze podatki i dotacje, i jak dyletant jest wójtem to na nic nie starcza. Pojedź się do gminy Ożarowice i porównaj infrastrukturę, drogi szkoły place zabaw itp. Wystarczy by wójtem był człowiek z wizją i umiejętnościami. Cyl obiecał zaraz po wyborach między innymi 3 przedszkola oraz rozbudowę szkoły w Nowym Chechle i może w tym roku ruszy rozbudowa szkoły. Jedyne co dobrze wychodzi Cylowi to Facebook i przyjmowanie nowych urzędników. Nie broń nieudacznika bo przez niego wszyscy tracimy.

re

Bałagan jak był tak jest..a Wójt sprząta

re

Wójt jest głównym Lansiarzem na facebooku urzędu ale proszę sprawdzić ten urząd się pod wszystko podpina a sam nic nie tworzy.....

Grażyna

Lansik

Przecież trzeba się pokazać ;) trzeba bywać na salonach ;) Trzeba pojeździć rowerem i pomachać flagą na TdP ;)

dawno nie było zdjęcia

Idę o zakład żę lans się pojawi w ciągu 24 godzin , bez tego nie wytrzyma

może wkońcu wciepnie zaległe zdjencia ze sylwestra

może wkońcu wciepnie zaległe zdjencia ze sylwestra

poklask

Nasz Wojt jest znany w środowisku samorządowcow z bywania mówią że nie odpuści żadnej imprezy by tylko zaistnieć i zrobić zdjecie które pożniej zamiesci na fc.A tak na prawdę śmieci mamy najdroższe,palac w ruinie,zalew zaśmiecony(udaje żę go czyszczą ale efekty widać po ilosci zgromadzonejna poboczu są znikome),dróg w ogole nie ma a jak są to przypominają ser szwajcarski a nie drogi.O oświetleniu nie wspomnę jest szczątkowe tak jak i kanalizacja jedyna jak jest to row z Nakła do Chechła.

rów był, jest i będzie !

rów był, jest i będzie !

pomysł

Mam pomysł może tym (czystym rowem ) poprowadzi pan Wójt spływ kajakowy pod swoim patronatem pod nazwą (Ekologiczna Gminna) i sam będzie na czele wiosłował to poczuje fetor jakie wydają fekalia tam płynące. Jestem ciekawa czy zrobi sobie zdjęcie i umiesci je na fc
ps
Przepraszam w drugim kajaku mógłby popłynąć pan Siwy jako przewodniczący rady i jednoczesnie dbający o pieniadze dla kajakarzy ktorzy mogą wypozyczyc sprzęt.Przecież gminna sponsoruje ten klub.

Ma Pan racje wstyd i żenada

Ma Pan racje wstyd i żenada mieć takiego wójta

lepszy numer w Urzędzie Gminy!!

http://swierklaniec.pl/
zapraszam aby zobaczyć kompetencje Cyla!!!
"W skutek błędów w systemie komputerowym!?...
Mieszkańcy nie otrzymali blankietów za miesiąc grudzień?!...
prosimy o niezwłoczne wpłacenie opłaty ... bez kosztów upomnienia (łaskawca)!!
Informujemy, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie (ciekawe kto jest szczególnym przypadkiem i czy Cyl i Siwy wpłacili za grudzień)?!!"
i zmów naruszenie ludzie wpłacili do końca grudnia na początku roku. Wpłata za grudzień do 15 stycznia - to jest nowy rok budżetowy. Nie było umowy nie było dowodu wpłaty za grudzień ale UG żądał wpłaty od stycznia to zaległość wpłaca Gmina lub Cyl z własnej kieszeni.
System się nie myli (chyba, że system polityczny) mylą się ludzie. Biedna maszyna-komputer należy ja zgilotynować albo zwolnić z pracy jak Łężaka.

śmieci jak podatek

opłata za śmieci ma charakter publiczno-prawny nawet jak nie ma blankietu to jest obowiązek,

tak?

ale cena do końca grudnia była inna a od stycznia zgodnie z blankietem inna - podatek jest na dany rok roku, budżet i jego dochody są na dany rok, błąd Cyla (on to podpisał i osobowo odpowiada) i urzędnika jest błędem urzędu!!!

re

Wykonywanie obowiazków przez Wojta ma jaki charakter -satyryczny ....?

Ty se porównaj co dzieje się

Ty se porównaj co dzieje się w gminie za czasów Cyla a co działo się za czasów poprzedników, to że w niektórych obszarach wydaje się być mało rozgarnięty nie znaczy, że pod jego 'wodzą' gmina najprężniej się rozwija,

Co źle, co boli to wina

Co źle, co boli to wina Wójta, dajcie spokój widać ze się stara ale mając pod sobą ilość ludzi do ogarnięcia to naprawdę jest wyczyn zapanować nad tym. Poza tym z tego co kojarzę to był na sprzątaniu zalewu przez co sam osobiście podejmuje jakąś akcje społeczną a nie siedzi na portalu i szkaluje z wszystkiego jak część Państwa.
Połowa z was ma problem z wychowaniem i upilnowaniem własnego dziecka, a na tym forum tylko plujecie jadem, być może to też przez nie spełnienie się w pracy, domu przez co dla was jest to jedyną formą wyżycia się.

Ten człowiek

Ten człowiek to beznadzieja zadufany w sobie bufon jak sobie nie radzi to niech da sobie spokój już czas panie wójcie się przyznać do porażki

Zadaniem gminy jest utrzymanie czystości!

Co mnie obchodzi gdzie sprząta wójt,mnie interesuje czy jest czysto. Co z tego że se zrobił fote z miotla skoro syf jak był tak jest!
Usmialem się do łez że biedny WÓJT NIE PANUJE NAD TOWARZYSTWEM W URZEDZIE. To po co on tam jest? Hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Czy wiesz anonimie że takim tekstem robisz z wójta matolka? Hahaha hahaha hahaha

re

drogi remonty brak(posmiewisko okolicu) -nic to jak mowił klasyk
smieci najdroższe i z karą za swoje błędy brak wydrukow-nic to
kanalizacja -nic to (jak co to w planach)
Pałac -ruina nic to
zalew brud syf nic nie zrobione pomino 100 tys ktore miały byc przekazane na drogi zarobione z wejściowek sam Wojt to obiecał -nic to a rozliczenie z pozostałych brak
ale za to 100 pracownikow w gminie o to tak... za Gajdy było 37
imprezy(opisywane na forum) ...po rozwiązaniu GOR-u w młodym towarzystwie to tak
A Wojt bywa kwiaty wręcza...i udaje żę nic się nie stało biedaczek zawsze może wrocić do Banku do okienka

re

Wójt to gospodarz tylko z nazwy:zalew pada ,park padł, Pałac Kawalera w rozsypce . A ja idę o zakład że odda te miejsca grupie kolesi po egidą stowarzyszeń (czas spłacić zobowiązania jak się chce zostać na drugą kadencje ). Najlepiej oddać to jak jest w upadku i ruinie pod hasłami redukcji kosztów(słowa pana Siwego) nadwornego doradcy Gospodarza przez duże G.Forma stowarzyszeń jest wymyślona tylko po to by kolesie mieli bezpieczne lądowanie po nie udanych wyborach lub skok na kasę .Kto się chce założyć ze taki scenariusz jest już napisany i w przeciągu miesięcy dojdzie do skutku z finałem na koniec roku. Pani Izabelo,Panie Flakus ,Panie Gajda róbcie coś z tym bo trzeba się łączyć ....

a mamy ...

A tak na poważnie to mamy Wójta czy celebrytę bo oprócz bywania to nic nie robi

re

Wójt to gospodarz tylko z nazwy:zalew pada ,park padł, Pałac Kawalera w rozsypce . A ja idę o zakład że odda te miejsca grupie kolesi po egidą stowarzyszeń (czas spłacić zobowiązania jak się chce zostać na drugą kadencje ). Najlepiej oddać to jak jest w upadku i ruinie pod hasłami redukcji kosztów(słowa pana Siwego) nadwornego doradcy Gospodarza przez duże G.Forma stowarzyszeń jest wymyślona tylko po to by kolesie mieli bezpieczne lądowanie po nie udanych wyborach lub skok na kasę .Kto się chce założyć ze taki scenariusz jest już napisany i w przeciągu miesięcy dojdzie do skutku z finałem na koniec roku. Pani Izabelo,Panie Flakus ,Panie Gajda róbcie coś z tym bo trzeba się łączyć ....

Obowiązkiem Wójta nie jest sprzątanie Zalewu

Obowiązkiem Wójta nie jest sprzątanie Zalewu ale pilnowanie ok. 90 pracowników (to jest prawdziwy wyczyn aby mieć zatrudnionych tylu ludzi - prawie jak armia Marierewicza). A tak mimo chodem to blankiety drukowała firma zewnętrzna i Gmina za to zapłaciła. Kto kontrolował wykonawcę i dlaczego mu zapłacili? Widocznie Cyl sprzątał Zalew!!!!Gdzie był Misiewicz!!!???

obowiązek

Sprzątanie nie ale nadzór tak chyba jak się nie u mnie nadzorować i kierować a jak widać u naszego Mózga bankowego tego brakuje to łopata i grabie

re

Taki gospodarz że na kilkukrotne uwagi o porzuconym samochodzie przy zalewie nie interweniuje a stoi on od 3 miesięcy i sam widział bo stoi on przy ogromnej kupie śmieci przy barze u Henka ktora o dziwo nie została zabrana od kilku miesięcy. Wójt jak dobry gospodarz zatrzymał się popatrzył i olał zagadnienie sam go widziłem tam kilku krotnie jak przechodził czy do morsów czy mam spotkanie

re

Nie ty.... i nie se
nie pij tyle albo zmień dilera bo z amoku powyborczego prawi i sprawiedliwi jeszcze nie wytrzeżwiałeś

szczera prawda,wstyd a droga

szczera prawda,wstyd a droga z chechła pod lasem dziurawa jak ser szwajcarski jak ktos chce odszkodowanie od gminny to należy się przejechać i zglosić o odszkodowanie przychodzi mi do głowy pomysł należy nagłośnić sprawę zalewu na portalach i mediach nie gminnych a wojewódzkich i krajowych fakt stracimy dochody ale gmina nie będzie miała za co ratować GOR-u dyrektora Sulika i w końcu możę się coś zmieni na lepsze co myslićie ,zakrawa to na kpinę co rok nie wiedza ze należy sprzątać i łatać drogi zarzynają ostatnią kurę co znosi jajka

r.orzech

:)

Jak wójt mówi to oznacza to tylko tyle że mówi i nic więcej!

msobczak

zalew Nakło-Chechło

Zbliża się koniec okresu, na który Gmina Świerklaniec podpisała umowę dzierżawy terenu zalewu. Może ktoś byłby w stanie przedstawić rzetelnie sporządzony rachunek zysków i strat tego przedsięwzięcia. Jeśli faktycznie jest to kura znosząca złote jajka jak napisał wyżej forumowicz to może trzeba jakoś wspomóc GOR, żeby ta kura nie zdechła i żeby wyglądała na złotą bo z tego co piszą poprzednicy to blasku od niej jakoś nie można się dopatrzyć.

tadeusz1954

Do rachunku potrzeba danych

Pewnie Lasy Państwowe już taki rachunek wykonały i od jego wyniku będzie zależała nowa umowa lub inne działanie.
Przeczytawszy kolegów zastanawiałem się co tu można sensownego zrobić z tym zalewem . Wczoraj zauważyłem kilka osób uruchamiających swoje interesy jednak sporo innych stoi nieodwiedzonych. Kilka obiektów wystawiono na sprzedaż jeszcze w ubiegłym roku ale ich stan wskazuje na wcześniejszy uwiąd - Znaczy prywatni też sobie nie radzą bo tam frekwencja zależy od pogody, a ta ostatnimi laty nie sprzyja odwiedzinom . Nawet jak były upalne lata to jakimś fatum w weekendy lało. Tam potrzebni byliby klienci każdego dnia w ilościach setek na każdy punkt co najmniej, a jest ich tylu okazyjnie. Przychody są nieprzewidywalne zaś rozchody stałe +.
Wakacje na zalewie są obłożone odwiedzającymi jednak większość osób przybywa z własnym wiktem i lokum w postaci namiotu czy koca - Zysk z nich wielki nie jest.
Gmina ma z tego zysk w postaci podatku od nieruchomości i tak czy owak będzie go dalej miała . Może lepiej oddać to lasom i niech się oni martwią .
Kombinowaliśmy ze znajomym co by tu można spłodzić za interes i rozważaliśmy między innymi takie pomysły :
Wybudowanie obiektu całorocznego, na przykład zimą ślizgawka a latem atrakcje jakich aqua park nie zapewni co wymaga kasy i potem prócz sprawnego zarządcy niezwykle sprawnej służby ochrony i ratownictwa bo obiekt dla nawet lekko pijanego który wracałby piechotą latem ani zimą bezpieczny nie byłby już nie wspominam o transporcie . Taniej i bezpieczniej coś takiego wybudować w mieście. Może na wlocie od Tarnowskich postawić jakieś centrum ślubne na kilka wesel równocześnie z salą ślubów jakie kto sobie życzy pośrodku i kompleksami balowo - hotelowo - restauracyjnymi i salką dla "zmęczonych" po bokach. Jakąś centralną strzelnicą laserową , trenażerami samochodowymi łodziowymi czy lotniczymi w wersji komputerowej gdzie weselnicy sprawdzali by bezpiecznie ale prawdziwie swoje możliwości a wtedy wiadomo człowiek "jest herosem" . To wydaje się pomysłem który miałby szanse powodzenia .

msobczak

pomysły na zalew - dyskusja

Bez wątpienia GOR drenuje ile się da kasy z najmu tego terenu nie przejmując się inwestycjami odtworzeniowymi. Świetnie można przykryć ten sposób działania stwierdzeniem, że nie jesteśmy właścicielem tego terenu to nie będziemy inwestować. Przy takiej "rabunkowej" polityce pewnie da się uzyskać dobry wynik finansowy na działalności, pytanie tylko jak długo. O złym stanie technicznym infrastruktury zalewu pisano już wiele razy, tutaj tylko jeden z takich przykładów: http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1581479,zalew-naklo-chechlo...
Tymczasem wszystko na to wskazuje, że sprawa własności tego terenu mogła być uregulowana dość dawno jednakże wymaga decyzji administracyjnych w naszej gminie. Tak temat możliwości zmiany właściciela tego terenu wyjaśniało prawie 6 lat temu Ministerstwo Środowiska: http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/28FB15F3
Czy w świetle przytoczonych faktów nie można odnieść wrażenia, że tak naprawdę to wójtowi i radnym nie zależy na uregulowaniu spraw własnościowych terenu zalewu Nakło-Chechło? Mam nadzieję, że to tylko wrażenie chociaż intencje takiej bezczynności są dla mnie całkowicie niezrozumiałe.
A przy okazji to zaciekawiło mnie jakie warunki postawił GOR kołu wędkarskiemu z Tarnowskich Gór, że wędkarze nie zdecydowali się na podpisanie tej umowy. Może ktoś z zarządców GOR chciałby się z forumowiczami podzielić jakimiś szczegółami. http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=protok%C3%B3%C5%82%20henryk%20grec...

...

umowa jestz PZW podpisana http://www.katowice.pzw.org.pl/

zbyneknaklo

alternatywa

ja z autopsji kazał bym jedną noc spędzić na polu namiotowym kierownikowi -dyrektorowi? p.o dyrektora w sezonie -żeby sami zobaczyli na czym te kierownik-owanie polega- z toitoikoów smród!! z kontenera przeładowanego i od dawna niewywiezionego , smród + ,,masary"!!na polu smród od jeżdżących po polu autach motocyklach i quadach. I tu porównanie park w Świerklańcu i sam zalew. to te same śmierdzące obiekty . o kakofoni muzyki z każdego głośnika w sumie nie ma co pisać każdy wie...tylko kierownik moze na bora bora wyjechał...

Może czas na zmiany

Problem zalewu wiąże się nierozerwalnie z GOR są to naczynia połączone, bez zalewu Nakło - Chechło, GOR nie ma racji bytu ponieważ wpada on momentalnie w przepaść jeszcze większych długów. GOR jako zakład budżetowy gminy nie jest w stanie poprawić cokolwiek na zalewie bo nie ma takich środków finansowych, technicznych ani osobowych. Ponadto co najważniejsze jest to teren lasów państwowych. Wspomóc GOR hasło piękne - wpompować duże środki na nie swoją własność ale i tak w perspektywie czasu efekt byłby żaden bo nie tak trzeba zarządzać i gmina nie ma takich potrzebnych środków. Może czas na zmiany w samym GOR a zalew zostawić lasom państwowym niech jako właściciel występuje o środki unijne na rewitalizację tego wspaniałego terenu. My nawet dotychczas jako gmina nie potrafimy zadbać o to aby nie zanieczyszczać i zatruwać najbliższego terenu od zalewu przez zrzut nieoczyszczonych ścieków z Nakła Śląskiego.

zmiany w GOR? kto się na to zdecyduje?

jeżeli mówić o zmianach to o konkretnych, pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to oddać pałac kawalera w prywatne ręce, z tego co czytam w prasie to właśnie pałac generuje największe straty, przyjdzie "prywaciaż", weźmie w dzierżawę, wyremontuje i rozhula, ale po co to robić skoro lepiej dopłacić 1 000 000 złotych z naszych wspólnych pieniędzy i po sprawie, potem się dziwimy, że nie ma pieniędzy na kanalizację, drogi, chodniki itd. wójt dba o Pana Sulika a Rada Gminy chyba też nie widzi problemu GORu bo jakoś nie dotarły do mnie sygnały żeby chociaż jeden starał się nad tym problemem pochylić

Pomyłka

Drogi anonimie masz błędne wiadomości inicjatywa zmian jest ale może brak woli i odwagi ze strony władzy

msobczak

ukryta inicjatywa

To na czym ta inicjatywa polega i czyja to jest inicjatywa skoro władzy brakuje woli i odwagi?

Dotacja

Do tego dopłacamy z podatków dla "GOR" - http://www.swierklaniec.i-gmina.pl/files/19409_uchwala_nr_238.pdf

Nie ma tam Pałacu Kawalera, Chechła, wynagrodzeń, kotleta... Czytaj u źródeł bo tzw. "Prasa" goni za sensacją, mocno rozmijając się z prawdą.

To ty Anonimie bardzo mocno

To ty Anonimie bardzo mocno rozminąłeś się z prawdą. Przecież to nie wszystkie dotacje które otrzymuje GOR.

A jakie?

bo ja nie widzę innej uchwały Rady Gminy, a tylko Rada może przydzielić, zmienić dotacje dla jednostek samorządowych.

r.orzech

Gdzie prawda?

Na początku marca "Gwarek" pisał o stracie na usługach gastronomicznych Hotelu 380 tys.zł za rok 2012 - czy to pogoń prasy za sensacją? Nigdzie nie natrafiłem na sprostowanie tej sensacji. Więc jeśli to prawda, to moje pytanie brzmi: Z jakiego źródła zostały pokryte straty jak nie z podatków? I czy w tym wypadku nie mamy do czynienia ze złamaniem postanowień uchwały nr 238? Czy możesz mi to Anonimie wytłumaczyć? Dlaczego nikt nie żądał sprostowania i przeprosin za szarganie dobrego imienia GOR?