Pałac Kawalera popada w ruinę.

tadeusz1954

Na FB Urząd Gminy oznajmił ,że będą radzić o metropolii

NA FB wyczytałem komunikat Urzedu Gminy ,że Rada będzie deliberowała o złożeniu akcesu Gminy Świerklaniec do Metropolii. Ci to mają na wszystko czas. To już powinno być jasne co najmniej w Styczniu żeby był czas na spokojne przygotowania. To najważniejsze postanowienie dla Gminy od diabli wiedzą jak długiego czasu. Co do Pałacu to myślę ,że jeśli przystąpimy do Metropolii to kasa z jej strony się znajdzie bo cudów nie ma ,że nie będą potrzebowali jakiegoś
dyskretnego miejsca. Natomiast do tego czasu niech kogoś tam delegują żeby wietrzył pałac, robił drobne naprawy, odkurzył czy nawet umył. Zapewne znalazłby się ktoś kto robiłby to nawet za darmo. Sam bym się zgłosił bo kwalifikacje mam ale Cyl mnie nie zechce.

Izabela Domogała

Brak gospodarza?

Brak gospodarza? Brak pomysłu - takie były najczęstsze komentarze osób które oglądały pałac 2 marca br. Wnioskowałam o te wizje lokalną...
Zdjęcia z wizji poniżej:

Zalanie kotłowni https://drive.google.com/open?id=0B3_KWq4hxsxIeFhja3F6anJYVTQ

Klatka schodowa https://drive.google.com/open?id=0B3_KWq4hxsxIX2ctMXY1dnM4djA

W pałacu było zimno, nie wiem czy go właściwie ogrzewano :-(

Z niepokojem przyjęłam informacje osób z firmy robiącej ekspertyzę pałacu o jego złym stanie, o rozszczelnieniu ścian :-(
Serce mi się kraje....

Pyta Pani, Pani Moniko co się wydarzyło? Moim zdaniem nie ma osoby odpowiedzialnej i tyle....

Najwyższy czas na poważne zajęcie się Rady Gminy Pałacem.

Sposób wyłonienia byłego najemcy Pałacu Kawalera świadczył bardzo źle ( niekompetencja ?, zła wola ?, korupcja ?) o działaniach Urzędu Gminy. Najwyższy czas, aby ogłosić nowy dwustopniowy przetarg na dzierżawę Pałacu Kawalera z przeznaczeniem na działalność gastronomiczno-hotelarską i ograniczyć ten przetarg tylko do renomowanych restauratorów posiadających sieć podobnych obiektów i potrafiących rozliczać się z przyjętych zobowiązań. Nowy najemca winien wykazać się w przetargu umiejętnością wieloletniego prowadzenia podobnych usług. Obecnie nie jest ważna maksymalizacja czynszu, a minimalizacja strat, dlatego czynsz nie powinien być wygórowany. Pałac stanowił dotąd centrum parku, a dalsza zwłoka w uruchomieniu gastronomii spowoduje stopniową utratę popularności Parku i kolejne straty dla Gminy. Ewentualne powołanie w Pałacu Kawalera gminnej instytucji kultury może okazać się podobną wpadką, jak dotychczasowe zagospodarowanie przez Powiat pałacu w Nakle, w którym nic się nie dzieje.

Wójt nie rada

Postanowiłem włączyc się w dyskusję. Zgadzam się, że powinny być podjęte działania, ale dlaczego rada gminy ma to robić.
Widzę że wójt zamiast działać bawi się w spotkania,, to dla mnie niezrozumiałe.

Michał

Tzw. nie znam się, ale się wypowiem.

Wiem, że w obecnej rzeczywistości politycznej nawet największe bzdury są legitymizowane przez wierchuszkę, jeśli odpowiadają jej partykularnym interesom, ale, jak to się dyplomatycznie mówi: mija się Pan(i) z prawdą.

Obywatel

A "GOR" był taki zły

Pałac za czasów GOR żył i był utrzymywany w dobrym stanie, może stąd wzięło się zadłużenie, bo przecież Gmina z przewodniczącym Cylem na remonty i inwestycje w Pałacu nie dała ani grosza.Jaki efekt przynoszą rządy dyletantów widać na zdjęciach.Budynek bez gospodarza i życia w nim, umiera. Pani Izabelo czy aby doprowadzenie pałacu do takiego stanu nie jest działaniem na szkodę gminy? Może ktoś prześledzi działania Cyla i Siwego w sprawie pałacu i wyciągnie wnioski.
Pośpieszna likwidacja GOR, "wybitny" likwidator, "wybitny" niemiecki restaurator, brak odpowiedniej opieki nad pałacem po wyrzuceniu Niemca, odwlekanie decyzji co dalej z Pałacem

Komisja rewizyja - co robił Siwy???

A ja zadam pytanie co robił SIwy jak był w komisji rewizyjnej, kiedy gor podobno tak cienko pracował?
Może trzeba ich rozliczyć za zaniedbania? A co robił Cyl kiedy tak źle działo się w Gorze, w końcu był przewodniczącym rady, mogli nie popierać Flakusa skoro tak żle zarządzał. Trzeba sprawdzić głosowania. W końcu bycie przewodniczącym rady do czegoś zobowiązuje.

Cyl, Siwy popierali Flakusa???

Cyl, Siwy popierali Flakusa???
Ale kawał. Cytat:(Siwy) czy będziesz popierał Łężaka? Aż do śmierci!! I co ?! Dale żyje!! On sprzeda wszystkich a pierwszego Cyla. Zakład?

Lojalność Siwego

Czy ktoś wie, ile komitetów już zmienił Siwy i w jakich okolicznościach?
Chciałbym wiedzieć jaka jest lojalność tego radnego.

Panie Sobczak, dlaczego Siwy wyparł się waszego komitetu?

msobczak

trudne pytanie

Ja nie znam odpowiedzi na tak postawione pytanie. Wiem tylko tyle, że kiedy wójt Cyl jednostronnie zerwał porozumienie pomiędzy KWW Andrzeja Łężaka i KWW Uczciwość i Kompetencje odwołując Pana Andrzeja z funkcji wicewójta bez żadnego uprzedzenia koalicyjnego komitetu wszyscy radni, którzy zdobyli mandat startując z KWW Andrzeja Łężaka przyjęli to jakby nigdy nic. O motywację dla takiej postawy trzeba chyba już pytać każdego z osobna.

Przedmiotowe traktowanie radnych z Orzecha

Z tego co pisze msobczak, to wójt za nic miał zdanie radnych z Orzecha. Czyli mam rozumieć że dla wójta to tylko maszynka do głosowania? Naprawdę, nawet nie jęknęli jak utrącono ich lidera? Przecież gdyby się postawili ich lider cały czas byłby wicewójtem i mieliby wiekszy wpływ na to co się dzieje?

Naprawdę dali się tak zrobić w banbuko? Poważnie?

Ktoś mi to wyjasni, bo nie ogarniam

Samorządowiec Roku

Pani Iza Samorządowcem Roku

https://m.youtube.com/watch?v=Uazm0GRBwME

Polecam czy.3 ostatniej sesji 18.30
Przykre jest tylko to, że taki cham jak pan Siwy i pan Cyl reprezentują naszą gminę

Brawo Sołtys Gerard Nowak

Jestem pod wrażeniem zachowania pana Gerarda Nowaka i radnych którzy zachowali się jak mężczyżni. Kindersztuba, dzentelmeni to mnie się podoba

Panie Gerardzie zawstydził pan wielu na tej sali, a w moich oczach zyskał pan wiele. Jest Pan Wielki

PZ100

Żenada odnoszenie się do

Żenada odnoszenie się do artykułu sprzed kilku lat . Może powinniśmy ogłosić konkurs na najbardziej nieudolności Wójta ? Cyl wybrałbym napewno !!!! Pani Izabelo proszę się nie poddawać robi Pani świetną robotę. A Panowie którzy Pani gratulowali pokazali klasę i kulturę. Wójt i jego poplecznicy z Siwym na czele okazali się chamscy i podli

Teatrzykiem to byl sportowiec roku w wykonaniu Lubosa

Panie Cyl, wstydu pan nie masz!!! Czemu pan w informatorze marnujesz miejsce na Lubosa. Ten sam teatrzyk!!!!

co to za konkurs ???

jak się słuchało tego posiedzenia to większość radnych niestety "dało ciała". Dyskutuje się na bzdurny temat nagrody nie wiadomo od kogo, nie wiadomo za co, a Pani Radna udaję męczennicę i wychodzi z sali, po prostu kabaret. A gdzie dyskusja na ważne dla gminy sprawy? Za co niektórzy radni pobierają dietę?
Nie ważne kto jest z jakiej opcji i jakie ma osobiste ambicje, trzeba cos robić a nie tylko przerzucać się inwektywami, bo od tego nic dla lokalnej społeczności nie będzie.

O dwóch takich co się bali kobiety hahaja

Konkurs podobny do tego z dziennika zachodniego. Dziennik źle pisal o tym bo TO DLA NIEGO KONKURENCJA. ZOBACZCIE KTO WYGRYWA W KONKURSACH DZ smiech na sali.

Oglądałem tą sesje i wniosek m jeden CHAMSTWo.. Pani Izabeli się nie dziwię że wyszla, jak też w tej szopce Cyla nie chcialbym brać udzialu.

brak kultury Cyla i Siwego obrzydzaja mi wszystko. No wlasnie za co oni biorą wynagrodzenie????

Ale muszą się bać pani radnej skoro stosuja takie mierne zagrywki. Żałośni są.

Kabaret to zrobił Wójt i

Kabaret to zrobił Wójt i Przewodniczący Rady twierdząc że nie o niczym nie wiedzieli , przecież słychać wyraźnie iż informacja o nagrodzie została wysłana na adres mailowy gminy . A potem udają że nic nie wiedzą . Postąpili chamsko i tyle , brak kultury . Brak informacji na stronie urzędu gminy również świadczy o tym iż musieliby się przyznać że odwołanie Pani Radnej to była zwykła ściema .
Co do wyjścia Pani Radnej z sali . Ile jeszcze ma znosić upokorzeń i braku klasy ze strony Wójta i Przewodniczącego !!!!!!! Każdy ma swój próg tolerancji obelg !!!! A tylko tak można to wytłumaczyć . Co to Radnego Wasążnika - kolejna marionetka w rękach Wójta .
Radny Wasążnik ciebie na pewno nikt nie wybierze w kolejnych wyborach !!!!
WSTYD , WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD ŻE MAMY TAKIEGO WÓJTA I PRZEWODNICZACEGO !!!!!!!!

Czy już nie pora na

Czy już nie pora na doniesienie do prokuratora o niegospodarności i zaniedbaniach jakie dopuścił się Wójt ?
Z stron FB pokazuje jakim jest "wspaniałym gospodarzem " taki lokalny celebryta a w ważnych kwestiach dla gminy milczy. Ostatnio miałam " przyjemność " spotkać Pana Wójta i niestety Ja - jego wyborca nie doczekałam się nawet Dzień dobry . Pan Wójt oczekuje chyba że wszyscy będą mu się kłaniać do pasa . Brak kultury i obycia Panie Wójcie .
Co do radnego Bacika to faktycznie kilka razy widziałam jak w godzinach pracy wozi babcie .A pensję się dostaje .

a co z nie przekazywaniem ważnych dokumentów radnym?

A co z nie przekazywaniem dokumentów radnym? Co to za praktyki? Pamiętacie pismo Wiernera skierowane do radnych? Siwy nie przekazał go na czas, czyli niezwłocznie. To adresat ma się upominać? Co to jest? Czy Siwy nie powinien się z tego wytłumaczyć? Panie Wasaznik czemu nie rozliczy pan czlonka klubu razem???

Wasąznik to ten co mu krecią robotę robili podczas wyborów?

A czy Wasąznik to ten radny, któremu "uczciwy i kompetentni" chodzili po okręgu wyborczym nr 1 od domu do domu i namawiali na głosowanie na kandydata z komitetu Łężaka.

heheheh myslę że on nie zrobi nic, ale to jest moje zdanie.

Niech pani zapyta radnych jak wygląda pałac

Niech pani zapyta radnych jak wygląda pałac. Wejście zalane, zimno, ciemno i pozamykane na cztery spusty. Pamietam jak pani Izabela przestrzegala 2 lata temu....

Obywatel

Dzieło "Świerklanieckiej dobrej zmiany"

Pani Moniko brak gospodarza, brak umiejętności i kompetencji pracowników odpowiedzialnych za pałac i park.
Brak kompetencji i jeszcze by długo wymieniać inne braki obecnej władzy to jest Cyla i Siwego. Zdjęcia same mówią za siebie, mam nadzieję, że w najbliższych wyborach nikt już tych szkodników nie wybierze.

Dobry gospodarz

Dobry gospodarz zagościł w Gminie. Dobra Zmiana. Park 500 ++. Cyl to Dobra Zmiana. A miało być tak uczciwie i kompetentnie.
Poważnie to brak nadzoru za który odpowiadają władze gminy z radą na czele.

A czy to Wójt ma patrolować

A czy to Wójt ma patrolować całą gminę i każdego trzymać za rękę, by ktoś się nie potknął?
Wygląda na to, że ktoś wjechał w ten murek samochodem i tyle w temacie.

Wójt to odpowiedzialność!!!

Anonimie, wójt to odpowiedzialność, a nie pyskowanie do radnych na sesji przed kamerą.
To pokazuje brak właściwego zarządzania, Ten murek został przewrócony już w grudniu, jest marzec i co?? i dalej leży!!!
Gdzie jest ekipa parkowa, gdzie jakiś kierownik, gdzie jakieś działania? Ten murek pokazuje jakiego mamy wójta.

Monika

Dokładnie jak wyżej

Na utrzymanie Pałacu z tego co kojarzę (chyba było na którym z zebrań wiejskich) Gmina co miesiąc wydaje 20 albo 30tys złotych. Jest to sporo, jak na utrzymanie zamkniętego obiektu. Ja oczywiście rozumiem, iz musi on być ciągle na tzw "stand by", trzeba ogrzewać, świecić światło i musi być ochrona.
I tu moje pytanie: gdzie była ochrona? Dlaczego samochody sa wpuszczane pod Pałac, skoro Pałac jest zamknięty?

Nie wiem jak obecnie Pałac wygląda w środku, ale z zewnątrz - naprawdę obraz nędzy i rozpaczy :( Strasznie szkoda....

??? wójt

Jeśli tak było to jest tu podejrzenie popełnienia przestępstwa. Jak pomalowano zabytkowy kościółek parkowy (wielka szkoda) to zgłoszono przestępstwo. Jak zniszczono zabytkowe mury pałacu to może tak ma być? Może komuś zależy? Jeśli Gmina wiedziała a nie zgłosiła na policję to czy Wójt popełnił przestępstwo?
Dz.U.2014.0.1446 t.j. - Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami
Art. 108. Niszczenie lub uszkadzanie zabytku
1. Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Może warto zapytać

Anonimie może warto zadać to pytanie do Wójta i się dowiemy czy jest coś poczynione w tym temacie.

Izabela Domogała

Zgłoszono do ubezpieczyciela

Zgłoszono do ubezpieczyciela, tyle wiem, ale czy zgłoszono podejrzenie popełnienia przestępstwa, zapytam.