Program "Umiem Pływać"


W dniu dzisiejszym po raz pierwszy uczniowe SP wyjechali na basen w ramach programu z współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki "Umiem Pływać".
program zoorganizowano ........(tu prosze wpisac stosowny epitet)

I tak"
1) deklaracje rozdano w szkole tylko niektórym rodzicom.
2) Wszystkie dzieci były informowane o wyjeździe, pomimo braku złożonych deklaracji! NIkt nie informował, że takie deklaracje są niezbedne aby dziecko mogło uczestniczyc w zajęciach.
3) na godzine przed wyjazdem poinfomowano dzieci oraz rodziców o braku mozliwości wyjazdu z powodu braku deklaracji.
4) Dzieci, których rodzice byli tymi szczesliwcami, którzy otrzymali deklarację do wypełnienia , w dniu dzisiejszym były losowane (pojedziesz - nie pojedziesz)

Gratuluję Szkole i Urzędowi Gminy!
Pytanie: Dlaczego niektóre dzieci są w taki sposób dyskryminowane?
Co ciekawe, to nie środki finasowe limitowały udział, tylko zupełny brak organizacji tego programu!Neudeck

Szkoda NASZYCH dzieci

Pewnie Pan Cyl i Pan Siwy powiedzą że o niczym nie wiedzieli. Jeśli się chce coś robić , to wpierw trzeba pomyśleć. A w tym przypadku to była bezmyślna inicjatywa urzędników. Czyli to oznaka bałaganu i chaosu. A tak po naszemu to DZIADOSTWO.

a może to nie wina tych Panów, odnoszę wrażenie, że w Orzechu

a może to nie wina tych Panów, odnoszę wrażenie, że w Orzechu program jest dobrze realizowany, moje dziecko korzysta, jest zadowolone, wszystko co musiałam zrobić to podpisać zgodę na udział dziecka w tym programie, od znajomych nie słyszę żadnych negatywnych opinii, owszem to przykre, że w Świerklańcu coś nie zagrało ale czy aby na pewno winę ponosi urząd i ludzie którzy nim kierują? a może rodzice nie interesują się tym co się dzieje w szkole, może szkoła się słabo przyłożyła, bo gotowe druki do podpisania otrzymaliśmy za pośrednictwem szkoły, czynników które spowodowały, że Pana/Pani dziecko nie bierze udziału w programie może być przynajmniej kilka, może warto zapytać, jak sytuacja wygląda w Nowym Chechle i Nakle Śląskim bo zakładam, że tamtejsze dzieci też biorą udział w tym programie, chyba, że nie o program nauki pływania tutaj chodzi, a o potrzebę krytyki za wszelką cenę-na to pytanie odpowiedzi oczywiście nie oczekuję :)
czasem zerkam na to forum i zastanawiam się skąd w ludziach tyle nienawiści, skąd w was ta potrzeba oblewania innych żółcią która was wypełnia? nie szkoda wam ludziska zdrowia???

w Nakle ok

w Nakle raczej wszystko ok, nie słychać głosów niezadowolenia

Brawo Rodzinka PL

Brawo Rodzinka PL - Pana Cyla

to po co jest wójt?

Za działania urzędu i jednostek mu podległych odpowiedzialność ponosi wójt.
Mnie najbardziej śmieszą te wypowiedzi wójta że wszyscy są inni tylko nie on.

Pamiętacie medialne zwolnienie Łężaka? oczywiście trzeba było szukać kozła ofiarnego.

Pamiętacie zadłużenie pałacu, przecież zdaniem wójta to radni mu kazali co było nieprawdą.

Program 500+ jak nie wypłacali w terminie, to winna była nowa pani, nieprzeszkolona. A gdzie był wójt?

Z brak koordynacji w akcji zima też nie wójt?

Wójt, prezydent, burmistrz, prezydent ponoszą odpowiedzialność.

Jak pracownicy żle pracują to znaczy że szef jest nieudolny i nie potrafi zarządzać.

Michał

Popieram w 100%.

Przy okazji zechciałem zauważyć ciekawe zjawisko. Mianowicie każda sugestia zmiany w jakiejś materii, czy nawet konstruktywna, niepodlana "hejtem" krytyka, jest przez wójta odbierana jako atak i z ogromną surowością odpierana.

Założyłem wątek o budżecie obywatelskim w tym roku, pisałem tam, jak odpisano na moje sugestie. Pełne dementi - nie znasz się pan i gówno pan wiesz, oczywiście w słowach uznawanych za stosowne.

Może wkładam kij w mrowisko, ale po spektakularnej klapie spraw parkowych po likwidacji GORu wójt, ale nie tylko, strasznie zhardzieli.

Jest to smutne, a ja na dzień przed upływem terminu zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego zastanawiam się, czy jest sens brać w tym udział.

Chyba się wójtowi pomyliło, po co jest wójtem

Michale, jesli wójt tak traktuje mieszkańców, to chyba coś mu sie pomyliło. Od jest na garnuszku mieszkańców i to ty Michale jesteś jego pracodawcą, więc takie zachowanie wójta jest naganne.

Uważam, ze powinieneś to wyartykułować na piśmie i pokazać mu że jego zadaniem wójta działać tak jak mieszkańcy sobie życzą.

Michał

Dziękuję za słowa poparcia

O tym samym pomyślałem, jednak w związku z faktem, że finalnie projekt dopracowałem i zgłosiłem, oczekuję na wynik jego weryfikacji i ewentualną (a nawet pewną) prośbę o jego uzupełnienie. Stwierdziłem, że czas na polemikę będzie wówczas, gdy sama zawartość projektów przestanie być na tapecie, żeby póki co nie rozmieniać się na drobne. Chociaż generalnie jestem przeciwnikiem przerzucania się argumentami, bo wiele potrzebnych inicjatyw rozbija się o taki partykularyzm. Niestety do konsensusu potrzebna jest wola dwóch stron, tymczasem z przykrością stwierdzam, że tej ze strony władz gminy brak, więc trudno oczekiwać, by nagle zaczęto dyskutować nad przeorganizowaniem formuły budżetu partycypacyjnego, gdy ich zdaniem jest ona już wystarczająco dopracowana. Ja tak nie uważam, do czego prowadzi mnie pamięć o zeszłorocznych nadużyciach.

Chociaż chciałbym się mylić, bo sama idea oddania możliwości bezpośredniego wpływu na wydatkowanie części środków mieszkańcom jest świetna i mam nadzieję, że liczba złotówek na głowę przeznaczonych do wydania w tej sposób będzie w kolejnych edycjach ulegać zwielokrotnieniu. :)