prywatyzacja ośrodków zdrowia?


Wieść gminna niesie, że z końcem tego roku czekają nas działania w Gminie Świerklaniec odnośnieOśrodków Zdrowia.
Po odejściu na emeryturę dr Maruszewskiego rośnie zainteresowanie przejęciem Ośrodków przez podmioty albo inne osoby. Podobno jest już rozpisany konkurs na nowego dyrektora czy managera a odbywa się to bez konsultacji z mieszkańcami Gminy Świerklaniec. Nikt nie pyta mieszkańców czy chcą prywatyzacji lub innych zmian.
Panowie Sołtysowie, może by tak zwołać w tej sprawie Zebranie Wiejskie?
PacjentSzopka

A co to za szopka z listami poparcia dla doktor G, które są rozłożone w nakielskim ośrodku zdrowia. Pewnie plotki o prywatyzacji to sprawka tej samej osoby.
Ciekawe kto ludzi w Nakle będzie leczył jak doktor G przeniesie się do Świerklańca? Ja bym wolała żeby została w Nakle bo to bardzo dobry pediatra.

czy tylko szopka?

To nie można nazwać szopką bo sprawa jest dużo poważniejsza. Zbieranie danych osobowych bez stosownego uprawnienia czy to w ośrodku zdrowia czy to w sklepach bo takie listy tez pojawiły się właśnie tam jest naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych i podlega conajmniej karze grzywny. Szkoda że przyszła kandydatka na dyrektora dzisiaj pełniąca obowiązki kierownika placówki wykazuje się taką ignorancją i dopuszcza do takiego naruszania prawa. To chyba całkowicie pokazuje brak kompetencji do pełnienia takiej funkcji. Szkoda tylko, że wciąga w ten proceder jeszcze innych ludzi (właścicieli sklepów) i naraża ich na dotkliwe konsekwencje. Może pani doktor jest niezłym lekarzem ale do kierowania jednostką kompletnie się nie nadaje.

Strach w oczach czy odwracanie uwagi od kandydatki pielęgniarki?

Jakie bzdury! Sam podpisywałem listę poparcia i klauzula o danych osobowych tam jest.
Czyżby potwierdzały się plotki, że jednak pielęgniarka z Chechła z poparciem szwagierki(?) wójta ma przejąć ośrodki?

Widać po tych wpisach, że poparcie dla doktor Gerlich jest tak duże, bo listy poparcia wypełniają się z prędkością światła i komuś puszczają nerwy :-)

Kto będzie leczył w Nakle

A czy ktoś wyjaśnił ludziom, że jeśli G zostanie dyrektorem ośrodka zdrowia to w Nakle ludzie zostaną bez lekarza? Wątpię. Robicie ludziom wodę z mózgu.

Woda?

Dr Maruszewski był dyrektorem i jako lekarz przyjmował pacjentów- i to dużo. G. jest obecnie po. dyrektorek i także przyjmuje pacjentów. Rodzina wójta robi jak zwykle zamieszanie i plotki. Każdy dostał kawałek tortu - szwagierka na razie radę społeczną, druga pracuje w urzędzie, inny w wodociągach, chrześniak jako prawnik w OPS. A rodzina Siwego - w urzędzie, a Lubosa szwagierka w Urzędzie - z nimi nikt nie wygra. Pani G. chyba także. Dzielą gminą i stołkami.

Zament i tyle

Głupoty piszecie, niejednokrotnie byłam pacjentkom Pana doktora i zdarzało mu się, że obowiązki dyrektorowania nie zawsze pozwalały mu na wykonywanie zadań jako lekarza, ale kogo to obchodzi lepiej robić zament.

duża ignorancja

Pani Izabelo klauzula o wyrażeniu zgody na przetwarzanie damych osobowych jest wymagana żeby administrator tych danych mógł je umieścić w zbiorze danych osobowych. Nie zmienia to faktu, że na administratorze danych spoczywa obowiązek rejestracji zbioru w GIODO a przede wszystkim zabepieczenie zbioru przed dostępem do niego osób trzecich. Chce pani zdjęcie listy z danymi osób na jednej z list zrobione telefonem? Za niezabezpieczone zbiory danych osobowych administrator odpowiada karnie. A przy okazji kto jest administratorem tych danych osobowych w każdym miejscu gdzie te zbiory powstają? W ośrodku zdrowia to chyba kierownik ale na jakiej podstawie prawnej taki zbior jest w ośrodku tworzony? Jednoznaczne i jaskrawe przekroczenie kompetencji uprawnień kierownictwa ośrodka.

nakło info

żeby dobrze wybrać

Nie dziwi mnie, ze Pan Wójt Gminy Świerklaniec na przewodniczącą komisji konkursowej powołał
swoją szwagierkę. Ma gwarancję, że dyrektor SPZOS będzie "swój", znaczy dobrze wybrany.

BBP

Brednie, Bzdury i Pomówienia
Komuś bardzo zależy, aby zasiać trochę fermentu w naszym lokalnym kociołku.

jaki jest skład komisji?

Do BBP:
1. czy to prawda, że radny Siwy ograniczył skład komisji żeby nie weszli do niej radni "opozycyjni"?
2. Czy to prawda że przewodniczącą komisji jest szwagierkla Marka Cyla?
3. Czy to prawda że p. Wylężek jest typowana na dyrektora przez wójta?

lokalnym kociołku?

A jaki diabeł tam rządzi?
Podpisał cyrograf 3 lata temu.
Czas na spłatę Panie M.
Pan M czeka obiecałeś?
Sprzedałeś się!!!

forum milczy

forum milczy ale mił

Nim głosili konskurs już wiadomo kto będzie dyrektorem

Ja też słyszałemo prywatyzacji i o tym że nowym dyrektorem ma być p. Wylężek z Chechła, ta sama która startowała z listy Łężaka na radną.

Podobno szuka pracy bo tam gdzie teraz pracuje nie bardzo jej lubiana.

Najgorsze, że dyrektor, który nie będzie lekarzem podroży koszty funkcjonowania. Znowu po naszych kieszeniach się to odbije

Kiedy mają ogłosić ten konkurs? w BIP nie ma nic

Czy ktoś może wrzucić ogłoszenie o konkursie, chętnie przekażę do zainteresowanych lekarzy. Może jednak uda się ściągnąć jakiegoś lekarza na dyrektora, a nie pielęgniarkę na managera.
Co to w ogóle na pomysł?

ZATROSKANY

Widać, że mieszkańcom Gminy Świerklaniec zależy na jawności i uczciwości w działaniach podejmowanych przez nasz Urząd Gminy odnośnie Naszych Ośrodków Zdrowia. Mamy niesprywatyzowane Ośrodki, które potrafią działać i leczyć na wysokim poziomie. Nie dajmy ich sprywatyzować, niech dalej będą Nasze!

Pielęgniarka na dyrektora? To nie ma lepszych kadydatur?

Ludzie mówili już że jak odejdzie Maruszewski to znowu będą chcieli prywatyzacji ośrodka. Ciekawe co nastepne? Może Dom Kawalera? Ktoś się założy?