Usługa wywozu ścieków do świerklanieckiej oczyszczalni gminnym beczkowozem już dostępna


Dzień dobry,

Wrzucam tę informację dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą. Otóż od 11.03 można zamawiać zapowiadany od zeszłego roku beczkowóz do wywozu ścieków z przydomowych zbiorników. Usługa kosztuje 13 zł/brutto za kubik, więc jest całkiem konkurencyjna cenowo w stosunku do "ekologicznego" odbioru nieczystości przez dorabiających w ten sposób rolników i zrzutu ich np. na pole przy tzw. zabijokach w Nakle.

Żeby nie być gołosłownym - odpowiednia pozycja znalazła się w cenniku usług ZWiK Świerklaniec: http://www.zwik-s.pl/?pl_cennik,6

I mały akcent humorystyczny. Nowy nabytek gminy został przedstawiony radnym podczas ostatniej sesji Rady Gminy, co zrelacjonował Gwarek. Szczególnie spodobały mi się (życzliwie!) wzmianka o tym, że "przewodniczący przerwał sesję, by radni mogli obejrzeć pojazd" i dołączone do artykułu zdjęcie zadowolonego radnego Wasążnika za sterami traktora. Artykuł ten można przeczytać tutaj: https://gwarek.com.pl/gwarek/z_gmin/zajecha-beczkowozKoniec kanalizacji

Wójt unieważnił przetarg na kanalizację. Koniec marzeń. Koniec unijnych pieniędzy. Brawo.

A nie mowiłem

hahahahahaha
Tak to jest jak zamiast zabrać się do roboty co poniektórzy pochłonięci są wraz z żoną pisaniem donosów i to podpisanych (sic!) na mieszkańców swojej własnej gminy.

Musi poprawić

Wójt musi poprawić tekst na Facebooku "mamy pieniądze już działamy" 10 miesięcy prowadzić przetarg to kpina.
Ciekawe na kogo tą porażkę zwali bo przecież sam się do błędu nie przyzna.

Śmieci

Śmieci 21 zł i 42 - zgroza

ciekawe skąd wzięły się te

Monika

polecam zobaczyć Sesje Rady

polecam zobaczyć Sesje Rady Gminy

:) :) :)

Rozkładanie rąk tyle zobaczyłem, a biedni mieszkańcy muszą płacić. Warto zapytać co w tej sprawie robią nasi parlamentarzyści czy członkini zarządu?

Znowu ataki na panią Wicemarszałek?

Znowu ataki na Panią Wicemarszałek? Jarku jacy wy już nudni jesteście hahahhah
Do roboty a nie ogladac się na województwo albo rząd.
Przez ponad rok nie daliście sobie rady z odlesieniem zalewu, a odkąd Pani wicemarszałek jest poza waszymi utrudnieniami to jakoś wszystko idzie.

Do roboty jarek i spółka a nie atakować kobiety.
Jarosław W. przeprosiłes już za ten absurdalny paszkwil twojego autorstwa?

Popieram do roboty się brać a

Popieram do roboty się brać a nie jak zwykłe plotkary atakować kobietę . Pani Marszałek już nie raz utarła wam nosa :) pokazała wam brak kompetencji :)

PZ100

Oczywiście jak podwyżka

Oczywiście jak podwyżka akceptuje Rada Gminy to winna jest Członki Zarządu . Ludzie dajcie już spokój Pani Marszałek za co jeszcze ma zbierać . Mamy Radnych do bani i tyle .Nie szukają rozwiązań tylko idą po najmniejszej linii oporu . Brak jakiejkolwiek inicjatywy ze strony Wójta i Radnych .

:):):)

PZ100
Pani Domagała obroni się sama swoimi dokonaniami - członka zarządu. Raczej nie potrzebuje rycerzyków na białych konikach :)

Jak widać po ostatnich kilku

Jak widać po ostatnich kilku miesiącach pracy Pani Marszałek ma większe dokonania niż Pan Panie Przewodniczący .
A dlaczego ? Bo zajmuje się pracą a nie głupotami .

PZ100

Rycerzyków nie potrzebuje

Rycerzyków nie potrzebuje ponieważ nie raz pokazała że ma większe ...... niż reszta Rady :)
Sama to pokazała po sławnym wniosku naszego Przewodniczącego :)

Pozdrawiam obrońców uciśnionych

Monika

a od kiedy parlamentarzyści i

a od kiedy parlamentarzyści i członki zarządu zajmują się kwestią cen jakie ustalają sobie prywatne firmy? W tym wypadku REMONDIS?
Rosną ceny paliw, ceny towarów w sklepie a płace stoją. I to tym się powinni zająć parlamentarzyści, bo podwyżka śmieci jest wynikiem podwyżek innych rzeczy.

Tak działa gospodarka, warto sie zainteresować zamiast wylewać jad i frustracje w internecie które do niczego nie prowadzą

Czy na pewno masz rację?

:):):)

Pani Moniko nie wylewam jadu czy frustracji stwierdzam jedynie fakty. Zgadzam się, że powinniśmy zarabiać dużo lepiej. Znalazłem artykuł tu jego fragment:
Na tak drastyczny wzrost opłaty wpływ ma kilka czynników takich jak m.in. wzrost ceny energii, transportu i zwiększenie stawek za tzw. „opłatę marszałkowską”. Jest to opłata za składowanie i magazynowanie odpadów, której wysokość jest ustalana w drodze rozporządzenia Rady Ministrów i waloryzowana w drodze obwieszczenia Ministra Środowiska – informuje Urząd Miasta Woźniki, wyliczając, że w 2013 jej wysokość wynosiła 115,41 zł za tonę odpadów, w tym wynosi 170, a w 2020 może osiągnąć 270 zł.
A tu cały artykuł : http://lubliniec.naszemiasto.pl/artykul/drastyczne-podwyzki-stawek-za-wy...
Można też zróżnicować stawki np. od ilości osób zamieszkałych na posesji i tu kolejny fragment:
Na kolejnej sesji nastąpiła jednak zmiana i zróżnicowano stawki przy odbiorze segregowanych. Ustalono 17 zł od osoby, gdy na posesji mieszka od 1 do 2 osób, 14 zł, kiedy mieszka od 3 do 6 osób oraz 13 zł jeżeli na posesji mieszka 7 i więcej osób.
Trzeba tylko chcieć coś zrobić a nie rozkładać ręce.
Pozdrawiam.

:):):)

Możesz podać link gdzie można zobaczyć nagranie ostatniej sesji?

Monika

na Jutjubie, jak zawsze na kanale GMINA SWIERKLANIEC

https://www.youtube.com/watch?v=fXN4Sp4-c1w

Polecam zapraszam. Szczegolnie wsluchac sie o co Radni pytaja i na co nie dostaja odpowiedzi.

po kolei

Z tego co się orientuję, to chyba po kolei różne projekty będą "odkładane w czasie" :D

r.orzech

podwyżki

Czy ma ktoś wiedzę z jakiego powodu wywóz nieczystości płynnych zdrożał o 30%? z 12.04 zł. do 15,74 zł/m3.

Dopiero zdrozenie jak zaczną kanalizację

Posłuchaj sobie sesji z grudnia. Dopłata do ścieków ma być 17 zł, a m3ma zdrożeć dla wszystkich, bo się jaśnie panującemu zachciało robić kanalizacje na taką cenę.

podwyżki

Pewnie dlatego, że rzekomo poszły grube premie dla pracowników i rzekomo został zaciągnięty kolejny dług.
Gmina nie ma swoich pieniędzy - więc jeśli kogoś to dziwi... to niech na niego spłynie łaska wiedzy :D

Faktycznie marudzicie

Piszecie, że z finansami Gminy jest źle, że Gmina jest zadłużona, a na ostatniej Sesji w dniu 28 stycznia 2019 roku Rada Gminy (radni od Cyla i radni od Domagały jednogłośnie)przyjęła uchwały o podwyżce diet radnym i sołtysom.
http://bip.swierklaniec.pl/Article/get/id,39041.htmlhttp://bip.swierklan...

Limity

Ponoć problemem jest to, że oczyszczalnia może przyjąć na dzień 60m^3, czyli kilka kursów i mają limit na dzień zrobiony.

"zalewa Ściekowa"

Witam. Może warto odtworzyć temat gminnej beczki i opróżniania przydomowych szamb. Poprawa miała być znacząca po zakupie gminnej beczki a tu efektów brak.

msobczak

beczka

Nasz gminny beczkowóz to jedno wielkie nieporozumienie. Niestety organizacja usług komunalnych to raczej nie jest mocna strona wójta.

Organizacja to w ogóle slaba strona wojta

Organizacja to w ogóle słaba strona wójta.
Wystarczy spojrzeć na zalew, pałac, szkołe w Chechle.

A w czym on jest dobry? On i

A w czym on jest dobry? On i jego radni ? Totalna porażka

podwyżki

No jak to w czym! W dawaniu premii - swoim i braniu kredytów.

Monika

Ale marudzicie

Sami wybraliście to macie.
Na zebraniach ludzi nie ma, na wyborach nie ma, ale marudzić i psy wieszać to jest komu

Każdy dostał to na co zasluguje

Każdy dostał to co na co zasługuje, dlatego Cyl został na wiosce z Bacikami i Wylężkami a pani Domogala reprezentuje Polskę i region podczas polskiej oficjalnej wizyty w Indiach i Bangladeszu.

Wasążnik i Kania o ten zasięg globalny wam chodziło? To niedaleko Sri Lanki Hahahah
A propo kiedy przeprosicie w końcu za ten blamaż?

dokładnie

dokładnie tak

Ekonomia

Wszystko fajnie pięknie i co dalej?
Koszt wynajmu ciągnika i beczki miesięczny szybko licząc to około 7 tys, koszty serwisu,utrzymania i paliwa to koszt 3 tys, koszty wynagrodzenia z wszystkimi opłatami 3 tys razem 13 tys miesięcznego kosztu.
Ktoś pięknie napisał koszty spadły do 13 zl za metr sześcienny w tym 6 zl koszt utylizacji i 7 zl koszt transportu. To miesięcznie żeby zarobić na koszty trzeba wywieźć 1860 metrów sześciennych. Beczka gminna ma 10 metrów sześciennych czyli miesiecznie trzeba ich wywiesc 186. I tu powstaje pierwszy problem bo przy 20 dniach roboczych w miesiącu wychodzi 9 beczek dziennie a obecnie pracownik oczyszczalni robi raptem 4 na dzień czym pokrywa tylko połowę kosztów. Kto doplaci resztę ? Pan Kliner ? Pan Wójt ? Czy mieszkańcy gminy ? W zwiększonej opłacie za wodę i ścieki ? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Michał

Wyjaśnienie

Na wczorajszym zebraniu wiejskim w Nakle postanowiłem rozstrzygnąć, czy to, co niektórzy tu piszą, to prawda, czy to taka standardowa sytuacja, że gdzieś wprawdzie dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele. Przeczytałem obecnemu tam panu Klinerowi ten wpis i dowiedziałem się co następuje:

- początkowo ZWiK miał problemy kadrowe, jeśli chodzi o stanowisko operatora beczkowozu, obecnie są one rozwiązane,
- kursów beczkowóz wykonuje dziennie sześć i to pozwala zbilansować koszty jego działalności,
- oprócz gminnego beczkowozu tę samą usługę w tej samej cenie wykonuje jeden z nakielskich rolników, który na tę okoliczność założył działalność gospodarczą - to pan Teodor Banaś, a firma nazywa się chyba "Banex"; mam wrażenie, że niektórzy niedoinformowani połączyli zakup nowej beczki przez niego i rozpoczęcie świadczenia usług wywozu nieczystości w sposób w pełni legalny z działaniem beczkowozu gminnego,
- powyższe wyliczenia wskazują na niedoinformowanie wyliczającego, a wójt zaprasza do dyskusji w UG, oficjalnie, a nie jako anonim - gdy potwierdziłem, że autor tego wpisu się nie podpisał, stwierdził, że nie ma w takim razie o czym rozmawiać.

Za zdobycie powyższych informacji proszę nie dziękować, cała przyjemność po mojej stronie.

Piotrek

Ciekawa sprawa ?

Zwrócę się pisemnie o dostęp do informacje publicznej i chciałbym poznać wszystkie koszty związane z gminna beczka, obsługa wynajmu długoterminowego, obsługa serwisowa, koszty związane z wynagrodzeniem operatora itd. Jeżeli gmina mi taką informację udzieli a ustawą nakazuje takiej informacji udzielić wtedy opiszę wszystko na tym forum.

Jest to dość ciekawa sprawa i ciekawi mnie jak to finansowo wszystko się będzie kształtować?

Michał

I to będzie najlepsze rozwiązanie

Właśnie - po co się tutaj wadzić. Ktoś gdzieś coś usłyszał i teraz wpisy w tym wątku mają w sporej części charakter tych o "aferze rozporkowej" w UG - czyli jedna baba, drugiej babie...

msobczak

nie wszystko jednak jest dalej jasne

Na tym samym zebraniu pojawiły się jednak informacje w tej sprawie, które wydają się dość dziwne. Pan Dyrektor Kliner powiedział, że oczyszczalnia nie jest w stanie przyjąć dużo więcej ścieków z beczkowozów niż obecnie ponieważ są one "za ciężkie". To dość zdumiewająca informacja ponieważ nowa oczyszczalnia powinna być obliczona co najmniej na zdolność przyjęcia ścieków z całej Gminy a obecnie liczba mieszkańców podłączonych do kanalizacji w całej Gminie jak mi się wydaje nie przekracza 30-40%. Przecież ścieki które gromadzimy w szambach a potem zawozimy beczkowozem to są dokładnie te same ścieki, które dopłyną do oczyszczalni rurą kanalizacyjną. To dlaczego z beczkowozu nie może być więcej niż 20% ścieków na dobę ?? (słowa p. Klinera). Czy z tego powodu, że to co bardziej płynne ucieka do gruntu a w szambie zostaje nazwijmy to sama esencja? Jeśli tak to tym bardziej należy jak najszybciej zmusić mieszkańców do zapewnienia szczelności szamb. Wyraźnie widać, że władze Gminy bardzo boją się tego tematu i "ślizgają" się z nim nie podając żadnych konkretów o które próbowałem dopytać. Pamiętam deklaracje składane w ubiegłym roku, że z chwilą kiedy Gmina zapewni mieszkańcom tanią wywózkę szamb gminnym beczkowozem zacznie być przestrzegany obowiązek posiadania ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH.
Widać były to deklaracje bez pokrycia. Przypomnę, że taki obowiązek nakłada na wójta art. 3 ust.3 pkt 1 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013r. poz. 1399 z późn. zm.) Zgodnie z jego treścią Gminy prowadzą ewidencję:
1) zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej;

Przepis ten dedykuję również radnemu p. Wasążnikowi bo zdaje się, że trochę nieopacznie aprobował taki stan w Nakle Śląskim. W ustach radnego gminnego, który za tworzenie i przestrzeganie lokalnego prawa jest współodpowiedzialny to dość kuriozalny pogląd.

jwasaznik@gmail.com

paragrafy

Panie Mirosławie, sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana i delikatna, powiedziałbym nawet, że "śmierdząca".
Obawiam się, że w obecnym stanie rzeczy twarde realizowanie zapisów ustawowych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz, gdy w bardzo bliskiej perspektywie cała gmina ma być skanalizowana mamy siłą zmuszać mieszkańców do budowy nowych, szczelnych zbiorników bezodpływowych ??
Tu także wchodzi w grę aspekt ekonomiczny. Myśli Pan, że każdego z mieszkańców stać na koszt rzędu 4 - 6 tyś zł, tym bardziej gdy dobiegają do niego informacje, że kanalizacja to tylko kwestia czasu.
Przed nami największa inwestycja w historii Naszej Gminy, inwestycja w sieć kanalizacyjną, której koszt szacowany jest na co najmniej 50 mln zł. To także szansa na to aby w końcu poprawił się stan naszych dróg.
Budowa kanalizacji ze środków zewnętrznych nakłada na beneficjenta szereg obowiązków, najważniejszym jest obowiązek osiągnięcia określonego poziomu efektu ekologicznego, który mierzony jest ilością podłączonych mieszkańców. W pana mniemaniu Gmina powinna wytoczyć wojnę mieszkańcom a potem liczyć na to że się będą podłączali?? W mojej opinii bezkompromisowość w kwestii odprowadzania ścieków może mieć miejsce w momencie udostępnienia mieszkańcowi gotowej infrastruktury do której powinien się podłączyć bądź udowodnić, że posiada szczelne "szambo" i rachunki za wywóz ścieków.

Wydaje mi się, że mieszkańcy nie mogą odpowiadać za nieporadność poprzednich wójtów.

ojoj !!

jeżeli To napisał radny , urzędnik , w magistracie , podobno w referacie ochrony środowiska ..... czy pan radny jest dalej urzędnikiem?

Nieporadność?

Panie radny poprzedni wójtowie w porównaniu z obecnym są gigantami kompetycji, tak nieudolnego wójta Nasza gmina jeszcze nie miała to po pierwsze. Po drugie ze sposobu przedstawienia przez pana sprawy, też wyziera urzędniczy pogląd, o tym że najważniejsza jest obrona "stołka", kunktatorstwo aby tylko nie zdenerwować wyborców bo ponownie nie wybiorą, a przestrzeganie prawa i dbałość o środowisko to tylko "skomplikowana i delikatna" sprawa.
Podobnie jest z mrzonkami o kanalizacji za władzy obecnego "kompetentnego" wójta i grupie popierających do radnych. Przykładem jest zmarnowanie szansy na 5 milionów złotych dofinansowania do przedszkoli, myślę że podobnie będzie z kanalizacją. Za to możemy się spodziewać sponsorowanych artykułów w "Gwarku" lub "Dzienniku zachodnim" i dalszych zdjęć na facebooku i innych pozornych działań. Weźcie się wreszcie do roboty, bo przecież za to Wam jako mieszkańcy płacimy

Izabela Domogała

cyt. "Ślizganie" władz gminy i deklaracje bez pokrycia. W punkt!

Czytam i oczom nie wierzę, że kolega radny zamiast stania na straży prawa po raz kolejny chce jego naginania!
Radny i urzędnik w jednym chyba powinien wiedzieć czym jest prawo, po co są ustawy nakładające m.in na wójtów określone obowiązki? W jakim celu zawiera się umowy np. na dzierżawę majątku gminnego tj. np. restauracji pałacu kawalera? (ręce opadają)

Po drugie, dopóki nie ma dofinansowania do budowy kanalizacji/ ANI NAWET ZŁOŻONEGO WNIOSKU!!! to raczej pobożnym życzeniem (a może manipulacją?) jest zapowiadanie "największej w historii gminy inwestycji". Bo ta inwestycja na razie stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jeśli wójt Świerklańca nie potrafi prawidłowo wysłać wniosku na budowę przedszkola, ani liczyć do 15 (dni), to z czym do ludzi?!

A jak się mają deklaracje władz do rzeczywistości? Sami Państwo oceńcie. Przykład: dwa przedszkola!?, czy 1 mln zysku rocznie z parku!?

jwasaznik@gmail.com

Pani Radna, czy jest Pani za

Pani Radna, czy jest Pani za tym aby Urzad Gminy w najblizszym czasie rozpoczął szczegółowe kontrole mieszkańców w zakresie posiadania stosownej infrastruktury dot. odprowadzania ścieków tzn. szczelnych "szamb"? A w przypadku ich braku wymierzenia dotkliwych kar pieniężnych lub wymuszania inwestycji w taka infrastrukturę, ktora dla pojedynczego domostwa wyniesie co najmniej 5 tysięcy zł. Proszę o odpowiedź

Izabela Domogała

Proszę uprzejmie Panie Radny

Panie Radny Jarku,
- jestem za przestrzeganiem prawa;
- jestem za premiowaniem osób, które w sposób uczciwy i z zgodny z prawem i za opłatą odprowadzają ścieki;
- jestem za tym aby urząd gminy mniej gadał, a więcej robił - w kwestii kontroli - polecam przykład Zbrosławic Panie Radny; nie trzeba "nachodzić" mieszkańców w domach, wystarczy zapytać np. w ankiecie (jeśli chce Pan to podrzucę panu wzór takiej ankiety), opracować stosowne procedury z określeniem czasu na dostosowanie infrastruktury, skorelowanym oczywiście z harmonogramem realizacji budowy kanalizacji, i jak słusznie sugerował Pan r.orzech przyjąć je uchwałą;
- kontrole szczelności szamb - bardzo słuszne i zasadne. Przecież np. kontrole kominiarskie robi się co roku. Może się zdarzyć, że właściciel szamba nawet nie będzie miał wiedzy że jest ono nieszczelnie. Dziś jedna z mieszkanek Świerklańca na spotkaniu wiejskim mówiła, że niektóre szamba już są tak stare, że mogą nie wytrzymać dłużej. Takie kontrole mogą tylko wyjść wszystkim na dobre.
- kary za łamanie prawa - bez dyskusji.

A ponad wszystko jestem za tym, żeby zamiast zakładania i tracenia czasu na debatowanie w klubach radnych, cała rada złożyła ręce na pokład, by jak najszybciej rozpocząć budowę tej sieci.

msobczak

proste rozwiązania są najskuteczniejsze

Moim zdaniem proste rozwiązania są najkuteczniejsze. Tak chociażby jak robią to tutaj:
http://www.bierutow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=1&dzialy=1&akcja=art...

Panie Radny & Pani Radna

Jako mieszkaniec mam pytanie do Państwa Radnych .....
Na kiedy jest planowane zakończenie budowy kanalizacji w naszej gminie albo w sołectwie Świerklaniec?

50 mln na kanalizację- szansa, której nie wolno zmarnować.

Po zapoznaniu się z możliwościami dofinansowania budowy kanalizacji przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ( materiały dostępne w internecie) uważam za możliwe znaczne zaawansowanie budowy gminnego systemu kanalizacyjnego do roku 2020 ( + ewentualne rozliczenie całkowite do 2022 r.). Szansy takiej nie mieli radni poprzednich kadencji, gdyż wiele gmin realizowało budowę kanalizacji, a środki unijne na ten cel były niewystarczające w stosunku do potrzeb gmin. Obecnie wiele gmin już zakończyło budowę kanalizacji, a przeprowadzone ostatnio przez NFOŚiGW konkursy wyraźnie wskazują, że pieniędzy jest więcej niż zapotrzebowanie gmin. Wobec tak niepowtarzalnej okazji warto zastanowić się nad powołaniem nielicznej osobowo ale kompetentnej doraźnej komisji Rady Gminy do spraw budowy kanalizacji. W skład takiej komisji winni wejść przede wszystkim Pani Radna Domogała i Pan Radny Wasążnik, zdolni na bieżąco kontrolować postęp prac nad przygotowaniem dokumentacji i wniosków o dofinansowanie. Przygotowanie wniosków należy powierzyć wybranym w drodze przetargu firmom konsultingowym, które mają duże doświadczenie i osiągnięcia w pozyskiwaniu środków na budowę kanalizacji. Jednym z kryteriów wyboru takich firm winna być wartość środków pozyskanych na budowę kanalizacji dla gmin, poświadczona przez te gminy. Spośród najbardziej doświadczonych obecnych pracowników ZWiK oraz Urzędu należy powołać jednostkę realizującą projekt, której prace będą na bieżąco inspirowane i śledzone przez wyżej proponowaną komisję doraźną oraz poddane kontroli Komisji Rewizyjnej.
Za pieniądze unijne winne być skanalizowane tylko te obszary, które gwarantują uzyskanie wymaganego przez NFOŚiGW efektu ekologicznego 120 mieszkańców/km( w pierwszej kolejności Nakło). Prace projektowe należy rozpocząć od wielowariantowej koncepcji kanalizacji wskazującej najbardziej efektywny i najtańszy rodzaj kanalizacji ( grawitacyjny lub podciśnieniowy-jak np. w Żyglinie). Projektanci winni być wyłonieni w oparciu o kryterium doświadczenia pozyskanego przy projektowaniu kanalizacji zrealizowanych w oparciu o środki unijne. W przypadku podpisania umowy o dofinansowanie winien być wybrany w drodze przetargu doświadczony inżynier kontraktu.
Zamiast prowadzić bezproduktywną polemikę, wnoszę aby Radni pilne zastanowili się się nad powyższymi propozycjami.

msobczak

Popieram

Pomysł z gruntu dobry. Wszystkie ręce na pokład.

popieram do kwadratu

popieram do kwadratu taki pomysł!!!!!
uważam że przewodnictwo takiej komisji powinno przypaść Przewodniczącemu Rady Gminy .......
Jedynie kompetentna Komisja/ Kompetentny Zespół jest w stanie przeprowadzić całą procedurę zakończoną sukcesem dla całej Gminy....

Piotrek

Sztab, komisja...

Zespół ekspertów, komisja, sztab rekrutujacy komisje, no i oczywiście zespół prasowy, który skrupulatnie wszystko zrelacjonuje, a kanalizacja ju w 2030r. będzie w całej gminie.

re

tak ale jak nie będzie to Pan Siwy