W jakim stopniu wójt Kazimierz Flakus sprawdza się na swoim stanowisku?


ma większość dobrych posunięć
50% (2 głosy)
ma wiele dobrych posunięć ale też kilka złych
0% (0 głosów)
ma wiele złych posunięć ale też kilka dobrych
25% (1 głos)
ma większość zlych posunięć
25% (1 głos)
Razem głosów: 4


tadeusz1954

Co zrobiłby poprzedni wójt? lub ktoś inny zamiast Falkusa?

Z wójtem Falkusem może być taki jak z Tuskiem - mianowicie:
Na kogo głosować kiedy już wybory przyjdą i będziemy mieli na listach dokładnie tych samych ludzi i te same ugrupowania? No bo chyba nie na Palikota czy PiS.
Tusk chwali się "zieloną wyspą" - Łatwo być wyspą kiedy dostaje się setki milionów euro z Unii oraz zgodnie z prawem podatki i dochody należne z racji udziałów skarbu Państwa, czy opłat za to ,że urzędy coś tam robią na zlecenie obywatela, a dodatkowo swoich obywateli można bez przeszkód grabić z kasy przy pomocy: akcyz, parapodatków, fotoradarów , podwyższenia wieku emerytalnego , kar finansowych za byle co , kilkakrotnego opodatkowania tych samych pieniędzy i takich tam innych pomysłów . Jednocześnie Rząd może bez przeszkód podejmować działania wyglądające na prospołeczne ale w efekcie zwiększające śmiertelność wśród starych i chorych przewlekle czyli kosztujących najdrożej mam tu na myśli reformę w służbie zdrowia i podwyżkę wieku emerytalnego co mu zmniejszy ilość kasy którą musi na nich wydać a jednocześnie nie odda spadkobiercom tego co od nich wyżyłował . Z tego arsenału wójt Falkus mógłby teoretycznie mieć fotoradary i możliwość podwyżki niektórych opłat , może także sprzedać co nieco , otrzymać kredyt który trzeba spłacić. Itd ogólnie proponuję dać facetowi trochę więcej czasu i potem go oceniać .

msobczak

czas to pieniądz

Jeśli uważa Pan, że dwa lata to zbyt mało czasu, żeby były dostrzegalne efekty sprawowania władzy w takiej gminie jak Świerklaniec to mamy różne zdania na ten temat. Jeśli chce Pan czekać na jakieś odczuwalne zmiany jeszcze przez kolejną kadencję obecnego wójta to proszę bardzo... Pana wybór. Dla mnie byłoby to zbyt wiele straconych lat.

wykop w parku

mam pytanie co się stało z fakturą na 70tyś zł z firmy Tarbau za wykop odwodnienia(wykop był robiony bez pozwolenia) Pałacu Kawalera a nastepnie został zasypany i prace przerwano. Zadarmo tego firma nie zrobiła Gmina musiała jakoś to zapłacić

Pytanie do firmy Tarbau

Jak chcesz wiedzieć co się stało z fakturą to zadzwoń do Tarbau lub Przybyloka bo to on był w 2010 r miłościwie panującym w GOR kiedy to ten wykop robiono.

panował tam w tym okresie Pan

panował tam w tym okresie Pan Kruszewski i to było zrobione na polecenie wójta a potem go wojt wywalił a 70tyś niema.Tą sprawą powinna sie zając komisjia rewizyjna.

tadeusz1954

prace przy obiektach zabytkowych określają przepisy

Wykop nie tylko odwadniający zabytkowy pałac wykonany w zabytkowym drzewostanie to faza ostateczna. Wątpię ,żeby administrator wezwał jakąś firmę i kazał im wykopać rów według własnego pomysłu a oni to tak z siebie wykonali na podstawie szkicu odręcznego bo mogliby mieć niezłe kłopoty
z wymiarem sprawiedliwości włącznie . Zanim dojdzie do kopania administrator wzywa szereg uprawnionych specjalistów z których każdy za swoje czynności wystawia mu fakturę o której informacja albo kserokopia wchodzi w skład dokumentacji obiektu. Wykonawca rowu musi dostać precyzyjny projekt po czym dokładnie go wykonać. Jego robota podlega odbiorowi przez inwestora oraz przez organ uprawniony który dokładnie sprawdza parametry wykonanej budowli i albo ją dopuszcza albo nie . Może firma Tarbau po prostu spaprała robotę a fakturę wystawia się po odbiorze obiektu . Jak obiektu nie odebrali a koszty doprowadzenia do stanu projektu były dla Tarbau za duże to mogli zasypać dziurę i faktury nie wystawiać , ale pewnie tę robotę wykona kto inny bo projekty mają określony czas ważności i pozwolenia również .

tadeusz1954

Ja bym nie zlecał takiej roboty bez zezwolenia

Ja bym takiej roboty bez pozwolenia nie zlecał. Ale załóżmy ,że mam w ręku ekspertyzę /na wszelki wypadek jakiejś firmy której nie sposób posądzić o życzliwość/ oraz projekt /tu szukałbym raczej znajomego /na podstawie których dokumentów mogę wystąpić o pozwolenie na wykonanie pracy ale jestem młodym /tu wpisać funkcję/ brak mi cierpliwości i antycypując dałbym firmie / też bym szukał zaprzyjaźnionej/ zlecenie na wykonanie tej pracy i ona by tę robotę wykonała za co bym jej zapłacił bez obcyndalania te 70 kawałków a tu niespodzianka i odmowa udzielenia pozwolenia a tymczasem robota wykonana i faktura zapłacona.
To co w takiej sytuacji ?: To w takiej sytuacji jest kilka sposobów żeby wilk był syty i owca cała.

msobczak

wilk syty i owca cała

Jeśli tak było jak napisał nam "dobrze poinformowany" to p.o. dyrektor GOR-u powinien już mieć spakowane swoje rzeczy i opróżnione biurka.

tadeusz1954

w życiu !! , chyba ,że jest fajtłapą

No co Pan ! , takie wpadki się zdarzają co najmniej raz w karierze każdego urzędnika ale żeby od razu się pakować!.
Zdaje Pan sobie sprawę z rozmiarów bezrobocia które by wygenerowało podobne podejście do sprawy?.
Na razie stan jest taki: Nie było roboty , nie ma faktury.

to nie są urzednicy tylko

to nie są urzednicy tylko rodzinka obecnego wójta

Idź do do księdza i sobie

Idź do do księdza i sobie sprawdź - to żadna rodzina. A to co piszesz, może być potrakowane jako zniesławienie.

dodam że to też sa ludzie co

dodam że to też sa ludzie co kampanie mu robili a se do sądu niech idzie mnie to j......

I do czego to już doszło

I do czego to już doszło ?
Powiedzieć o kimś, że jest z rodziny wójta Flakusa może być potraktowane jako zniesławienie :)

Jest dla Ciebie

Jest dla Ciebie niespodzianką, że KŁAMSTWO traktuje się jako zniesławienie? Gratuluję intelektu!

A jednak się potwierdza.

A jednak się potwierdza. Myślałem, że powiedzenie o kimś, że jest z rodziny wójta Flakusa może być rozważane w kategoriach błędu, pomyłki, a anonim uparcie mnie przekonuje, że to jednak jest zniesławienie.
Jeżeli faktycznie już do tego doszło to tak po ludzku współczuję rodzinie wójta Flakusa.

msobczak

the end?

I nie ma sprawy...

tadeusz1954

zrobili kanalizację , zasypali basen p.poż

Wie Pan! - Bez kasy to jakby próbować odkręcać stare śruby bez klucza. Robota idzie ale ciężko oraz wymaga znacznie więcej czasu.
Poprzedni Wójt też nie był wzorcem szybkości a przecież ponad jedną kadencję zaliczył /o ile mnie pamięć nie myli/ zanim
"oddał władzę".
Po poprzednim wójcie pan Flakus nie odziedziczył Gminy w stanie "zielonej wyspy" więc dajmy chłopu czas żeby jakoś ten stan wyrównał.

r.orzech

śruby

No wie pan odkręcić śruby kluczem prawie każdy z nas potrafi, sztuką jest zrobić to bez klucza, a to potrafi niewielu. I to ci ludzie, którzy wmawiali nam dwa lata temu że to potrafią przystąpili do rywalizacji zwanej wyborami. Wygrał ten, który najgłośniej i najskuteczniej nas przekonał i otrzymał tę śrubę do rozkręcenia. Do dzisiejszego dnia tej śruby nie odkręcił i raczej od początku chciał otrzymać tę śrubę nie po to by ją rozkręcić dla naszego wspólnego dobra ale raczej aby odnieść korzyść wraz z pomocnikami sprzedając tę śrubę na złomowcu. Chyba już czas zacząć szukać innego śmiałka do tej śruby no i może tym razem należy się lepiej i dużo wcześniej przyjrzeć kandydatom, którzy zaczną nas mamić obietnicami bez pokrycia. Mamy jeszcze na to szukanie dwa lata, albo tylko dwa lata.

obecny wójt nie ma pomslu na

obecny wójt nie ma pomslu na samego sebie a co dopiero na Gmine jest słabym ogniwem

ma większośc złych posunięć

ma większośc złych posunięć

narzekacie, narzekacie...

...a on i tak wygra wybory za 2 lata i będzie "wójtował" przez kolejne 4 - taka smutna prawda